Terytorialsi ćwiczą na poligonie

Ponad 250 Terytorialsów z Zamościa rozpoczęło w miniony weekend szkolenie zintegrowane w Wędrzynie w woj. lubuskim. Szkolenie przejdzie w sumie ponad 500 żołnierzy z batalionu z Zamościa, Lublina i Chełma. Jest to pierwszy poligon lubelskich Terytorialsów w tym roku.

Ponad 250 żołnierzy z 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu, kilkadziesiąt pojazdów i innego rodzaju sprzętu wojskowego wyruszyło w sobotę 25 stycznia br. na pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane na poligonie w Wędrzynie. Zimowy poligon potrwa do 21 lutego br. W sumie w dwóch turach szkolenie przejdzie ponad 500 żołnierzy OT z Lubelszczyzny.

Położony w województwie lubuskim ośrodek szkolenia poligonowego, oprócz terenów leśnych, posiada obiekty zurbanizowane oraz tzw. specjalistyczne. To właśnie tego typu obiekty dają żołnierzom okazję do nauki zupełnie nowych umiejętności. Żołnierze będą doskonalić swoje praktyczne umiejętności, m.in. z taktyki, topografii, strzelectwa, łączności oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki. Na terenie ośrodka zurbanizowanego przejdą szkolenie z prowadzenia działań w rejonie zurbanizowanym.

Szkolenia zintegrowane, poza podstawowymi, wyrównawczymi oraz rotacyjnymi, są jedną z form podnoszenia umiejętności żołnierzy OT. Udział w takim szkoleniu jest obowiązkiem na trwale wpisanym w roczny kalendarz szkoleń.

(fot. LBOT)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Komu potrzebna jest ta wiadomość.
    Ja ćwiczyłem na poligonie w Kazachstanie ” kapustnyj jar”,
    To był poligon i ćwiczenia .

  2. A ja zaliczyłem kucharkę w stołówce żołnierskiej i się też nie chwalę

  3. jak putin to czyta to tresą mu sie pory ze strachu

  4. Cwiczą zajoba czy szczelanie z procy /

    • Ćwiczą, ćwiczą. Jak trafisz na takiego potem i będziesz miał jakiś problem to wytłumaczą ci jaka jest różnica między osobą aktywną a ćwiczącą tylko kciuk na telefonie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!