Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Terenu wokół bychawskiego zalewu zostanie wyremontowany. Będzie chodnik, ławki i oświetlenie

Modernizacja terenu wokół bychawskiego zalewu ma na celu zwiększenie poziomu atrakcyjności tego miejsca. Gmina otrzyma na ten cel dofinansowanie w kwocie blisko 1,3 mln złotych.

W Bychawie szykują się do modernizacji terenu wokół zalewu. W planie jest remont m.in. prowadzącego na wyspę pomostu północnego, kładki przez rzekę Gałęzówkę, wjazdu dla niepełnosprawnych na groblę, remont i uzupełnienie palisady umacniającej brzeg z drewna akacjowego, czy też utwardzenie miejsca na sanitariaty. Utwardzony zostanie również ciąg pieszy wokół zbiornika, czyli istniejącej ścieżki gruntowej. Do tego celu wykorzystana zostanie ekologiczna kratka trawnikowa, która zachowa naturalny krajobraz i pozwoli na dostęp do terenów wokół zalewu przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Do tego dochodzi montaż oświetlenia autonomicznego zasilanego panelami fotowoltaicznymi jak też systemu monitoringu. Dodatkowo ustawione zostaną obiekty małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci i tablic informacyjnych. Te ostatnie mają przedstawiać walory przyrodnicze, przy czym dostosowane zostaną dla osób niepełnosprawnych, gdyż mają posiadać napisy alfabetem Braille. Gmina Bychawa otrzyma na ten cel dofinansowanie w kwocie blisko 1,3 mln złotych.

Władze gminy planują, że całkowity koszt inwestycji zamknie się w kwocie nieco ponad 1,6 mln złotych. Prace będą prowadzone w ramach projektu związanego z poprawą dostępności do obiektów dziedzictwa naturalnego. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. a było taki fajne miejsce na ryby

  2. Wyrzucane pieniądze aby będzie ta młodzież bychawska z tych szkół to niszczyć raz tam byłem to sama młodzież mało kogo więcej nawet na miasteczku

  3. o budce z pierogami zapomnieli ??? !

  4. A miały pływać żaglówki i miały być jazdy konną.

  5. Może niech się tym zainteresuje CBA….targowisko za grube miliony zrobione ….a tutaj następna milionowa inwestycja dla znajomych burmistrza!!

  6. Za takie pieniądze sam bym dookoła kostkę ułożył, wykonał ławki, posadził krzewy i postawił latarnie, a dodatkowo wymienił w końcu wodę w zbiorniku.. tylko nie wiem co bym zrobił z tym milionem zaoszczędzonym 😀

Z kraju