690 680 960

Ten błąd kierowcy popełniają dość często. Jest on przyczyną groźnych wypadków (zdjęcia)

W przypadku trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu włodawskiego, przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt poważnie nie ucierpiał.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w środę przed godziną 12. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o kolizji dwóch aut w Różance pod Włodawą. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen 83-letni mieszkaniec Włodawy wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Toyota, którym jechał 39-letni włodawianin. W efekcie zderzenia pojazd toyota wjechał do rowu uszkadzając znak drogowy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce dzisiaj rano na ulicy Lubelskiej we Włodawie. Około 6:30 służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów i jednej osobie poszkodowanej. Na miejscu policjanci ustalili, że 51-latek z gminy Włodawa jadący skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej toyotą 45-latce z gminy Włodawa. Pasażer toyoty trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Kilka godzin później doszło do dachowania pojazdu na skrzyżowaniu ulic Lubelskiej z Jana Pawła II we Włodawie. Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem 67-latek z gminy Wisznice, nie ustąpił pierwszeństwa skodzie, którą kierował 23-latek z gminy Wyryki. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów dachował. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

(fot. Policja Włodawa)

5 komentarzy

 1. W jeden dzień kierujący samochodami, spowodowali tyle samo kolizji/wypadków ile rowerzyści powodują przez 10 lat.

  • A co to za różnica czy stary czy nowy. Badanie techniczne mają. Co ma wymuszenie pierwszeństwa do marki i wieku auta?

 2. Ale tytuł. Zatrudniliście redaktora z wirtualnej polski?

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  A ktoś uczy na tych głupich kursach na prawo jazdy, że kierujący ma się wykazywać przewidywalnością i obserwacją otoczenia,nie chcesz wylądować na wózku inwalidzkim czy na cmentarzu,to obserwuj włączający się pojazd z podporządkowanej ulicy

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas