Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Te iluminacje są zwieńczeniem „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” (zdjęcia)

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada trwa światowa „Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W związku z tym, na zwieńczenie tej akcji, w Lublinie podświetlony został na czerwono Plac Litewski, a także Arena Lublin.

W listopadzie obchodzone są dwa święta poświęcone dzieciom i ich prawom. Co roku przez 19 pierwszych dni listopada trwa światowa kampania przeciwko przemocy, której finałem jest obchodzony 19 listopada Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci.

W Lublinie tegoroczne obchody zainicjowała Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przy współpracy z Fundacją Sempre a Frente, która od 13 lat pomaga dzieciom w dorastaniu, a od 2022 roku prowadzi w Lublinie Centrum Pomocy Dzieciom, dzięki czemu wspiera ochronę młodych ludzi przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym.

Przez ten czas przyjęła 326 zgłoszenia przypadków krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz zapewniła im niemal 2 tys. godzin indywidualnego wsparcia psychologicznego. 19 listopada włącza się w akcję „Dzieciństwo bez przemocy”, której celem jest zwiększenie społecznej gotowości do reagowania w sytuacjach gdy dziecko doświadcza przemocy.

– Akcja „Dzieciństwo bez przemocy” to manifest 16 wiodących polskich organizacji, zrzeszonych w Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci. Ten manifest stanowi nasze jasne stanowisko – nie zgadzamy się na przemoc wobec dzieci, a wszelkie jej formy są nie do przyjęcia. Wszyscy realizujemy misję ochrony praw dzieci i głośno wzywamy do przeciwdziałania przemocy. Ta akcja to nasz wspólny krok do budowania świadomości problemu krzywdzenia dzieci, kształtowania postaw, uwrażliwiania społeczeństwa i angażowania w działania chroniące – mówi Monika Kamińska, rzeczniczka prasowa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

20 listopada obchodzony jest zarówno Międzynarodowy jak i Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu okolicznościowe iluminacje, tym razem niebieskie, w Lublinie pojawią się z inicjatywy UNICEF. Data upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka.

(fot. lublin112.pl\UM Lublin)

11 komentarzy

 1. i Jóź po problemie wystarczyły iluminacje.

 2. w podtekście poprzez decyzje polityków

 3. Cała ta akcja i istnienie owych organizacji i fundacji pasuje mi do powiedzenia: „Pies jak się nudzi to sobie jaja liże”.

 4. Przecież teraz są modne hasła w stylu,, róbta co chceta”

 5. Jak ma być dobrze kiedy rozbijana jest wartość rodziny jako związek kobiety i mężczyzny,walka z Kościołem pod przykrywką rozdziału państwa od religii,kto ma wychowywać dzieci; szkoła,urzędy czy domy dziecka ?

  • Matkom Polkom jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

   Zawsze było tak, że to rodzice, albo chociaż jedno z rodziców wychowywało swoje dzieci, przyznaje, że w różny sposób ale wychowywało.
   Ale jak Państwo przy sporej pomocy swoich, tzw. organów, łącznie z (dzięki Bogu), jeszcze nie świętym Kościołem, ograniczyło role rodziców do funkcji bankomatów, i michodajni, a rodzicom za byle co grozi więzienie, to niech quźwa, Państwo wychowuje rozwydrzonych, roszczeniowych smarków. He he.

 6. No cóż na bzdury kasą jest a na konkrety już jej nie ma

 7. Zbliża się koniec roku, te obiekty miały budżet, żeby nie dostać mniejszych pieniędzy w przyszłym roku postanowili ten obecny budżet przepalić

Dodaj komentarz

Z kraju