Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Taksówkarze protestowali w Warszawie. Do stolicy przyjechały taksówki z Lublina

Wczoraj w kilku miastach naszego kraju odbył się ogólnopolski protest taksówkarzy. W Warszawie protestowali m.in. taksówkarze z naszego regionu.

Warszawa, Poznań, Łódź i Wrocław – to właśnie w tych miastach w poniedziałek protestowali taksówkarze z całego kraju. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem nielegalnych przewoźników.

Uczestnicy protestu żądali, aby rząd Beaty Szydło zaangażował się w walkę z nielicencjonowanymi przewoźnikami. Petycje w tej sprawie zostały złożone do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa finansów i wojewodów.

Najliczniejsza grupa taksówkarzy protestowała w Warszawie. Wśród nich byli taksówkarze z Lublina. Protestujący o godz. 7 rano wyjechali z pięciu miejsc w stolicy po czym poruszając się z możliwie najmniejszą prędkością zablokowali ruch w mieście. Akcja zakończyła się w godzinach popołudniowych. Jak oszacowano, wzięło w niej udział nawet pięć tysięcy taksówkarzy.

2017-06-06 10:40:18
(fot. nadesłane Mariusz)

31 komentarzy

 1. A jak wyjdziesz z Victorii kolejnym razem,,to spójrz jakie taxi stoją,nie z korporacji ,mogą mieć ceną jaką chcą,MOGĄ aby był zalegalizowany taksometr z takową,więc patrz kogo /jaką firmę /przewoźnika wybierasz by Cię zawiózł do domu,,,potem nie płacz ,że taxi to „złodzieje” ,,tu też między nami jest różnica cen,,,,wystarczy korzystać z tych tańszych.

 2. Bardzo dziękujemy za zdjęcia z tych korporacji już taksówki nie zamówię

 3. Echo taxi z Lublina nie znosi konkurencji. Na miejscu ledwo zipie i do Warszawy goni na pomoc. Żenada. Pilnuj chłopie swojego ogródka bo warszawiacy dokoptują ci przez swoje protesty kolejne nieszczęście. Tylko patrzeć jak taksówkarzom w nagrodę każą mieć auta wjednym kolorze i nie starsze niż 5 lat. Pan echo szybko zniknie ze swoimi kartkami z rynku

 4. Weźcie się ogarnijcie. Najlepiej ponarzekać, Polak jak nie narzeka to chory. Może zacznijcie jeździć „klimatyzowanymi” autobusami które kupuje ZTM Lublin. A potem skargi i psioczenie że klima nie działa w upał ze duszno. A okna kto otwiera bo choć klimatyzacja działa to okno jednak lepiej chłodzi, taki sposób myślenia niejednego z was. Ktoś kto jeździ jako sałata próbuje uczciwie zarobić nażycie rodzinę odprowadza podatki i inne opłaty. A UBER czy iTAXI płaci coś takiego? Nie bronię tu żadnej korporacji. Chodzi mi o jak sami tu napisaliście i pokazaliście piękne ominiecie przepisów. Swojego czasu bywały taksówki z napisem ochrona osób, to też było ominięcie przepisów na licencję dotyczącą przewozu osób.

 5. Juz niechodzi oto ze drogo czy ze nadrabiaja czesto drogi,ale niech oni sie w końcu jeździć nauczą.
  Nie używanie kierunkow, wciskanie sie, stawanie gdzie popadnie czesto utrudniajac przejazd.
  Taksówkarze (przynajmniej w Lublinie) jeżdżą jak święte krowy.
  I właśnie za to ich nie lubię.

  • Mieszkaniec L-na

   Taksówkarz zawsze zatrzyma się tam gdzie Pasażer chce wysiąść. Więc nie miej pretensji do niego tylko do tego kto chce właśnie wysiadać w takim miejscu. Jak taksówkarz powie, że tu nie wolno to z reguły słyszy tekst ” PŁACĘ I WYMAGAM ” a za kurs płaci dychę.

   • To kto tam kieruje, taksówkarz czy pasażer? Jakoś MPK się nie zatrzymuje gdzie popadnie na widzimisię pasażera. Ludzi trzeba kultury nauczyć i tłumaczyć grzecznie a nie czuć się jak pan i władca szos.

Z kraju