690 680 960

14-latek i dwóch 16-latków ukradło z plebanii wino i pieniądze. Ksiądz w tym czasie odprawiał mszę

Policjanci z Werbkowic i Hrubieszowa zatrzymali trzech nastolatków, którzy włamali się na plebanię jednego z kościołów. Nieletni ukradli pieniądze i wino.

Policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach we współpracy z kryminalnymi z Hrubieszowa ujawnili i zatrzymali trzech nieletnich, którzy odpowiedzą za kradzież pieniędzy i wina z plebanii na terenie gminy Werbkowice.

– Dwóch 16-latków oraz ich 14-letni kompan weszli na teren plebanii przez otwarte okno. Wiedzieli, że księdza nie ma, bo odprawiał w tym czasie nabożeństwo. Z ustaleń wynika także, że nieletni przychodzili na teren plebanii od początku maja bieżącego roku kilkukrotnie. Sukcesywnie wynosili pieniądze i alkohol – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Mundurowi ujawnili, także że w kradzieży brało udział jeszcze troje innych nieletnich, również z terenu tej gminy. Policja wyjaśnia ich udział w przedmiotowej sprawie. Nastolatkowie ukradli łącznie pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł. oraz wino.

– Zatrzymani przyznali, że alkohol wypili, a pieniędzmi się podzielili. Teraz odpowiedzą przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich za kradzież – dodaje asp. Edyta Krystkowiak.

2017-06-06 10:49:49
(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

 1. Studętkom jezdem to wiem że....

  A po co zara sąd? Nie wystarczy, żeby sie wyspowiadali jak jakie porządne katole, walneli w piersi, aż by zadudniło, odklepali kilka zdrowasiek i ojczenaszów jako ostatecznom kare za popełnione grzechy?
  Przecie jak dzienki niem, ksionc mniej se tego wina wypił w pracy to i bezpiecznie muk se jeździć gdzie chce.

  • Jak obrobią ciebie a przy okazji wydymają też zaproponujesz takie rozwiązanie?

   • nie nie, prawo boskie jest ważniejsze niż to obowiązujące w tym kraju. Działa przecież to chyba w obie strony ?? Czy tylko dotyczy pedoflów i pijaków w sukienkach ??

    • A czego wy się księży czepiacie? Wiara w Boga jest ważna, nikt Ci nie każe latać do kościoła, ważna jest modlitwa.A ksiądz to zawód jak każdy inny, ile pierdół co nie mogło sobie pipki znaleźć poszło tą drogą? Ilu teraz w obliczu wizji niskich zarobków poszło na plebanie bo w swojej wizji weźmie ile będzie chciał po cichutku? Lekarze tez znajdą sie skur… czy milicjanci albo urzędnicy. Wszędzie są dobre jednostki i złe. Prawda jest taka że opluwasz jeden z drugim, ale jak jest potrzeba to zapier… na jednej nodze. Polska od zawsze była krajem katolickim. Niszczonym od zawsze przez zaborców, komunistów i postkomunistów (czyt. lewica), teraz przez marksiste w teatrze w Warszawie, nie chcieli wykorzenić katolicyzmu, bo im się tak podobało, oni wiedzieli że Polak bez kościoła jest tyle wart co moje wczorajsze gów… Poza tym kto wam wychowuje dzieci i uczy zasad moralnych jak posyłacie pociechy do kościoła? Bo chyba dekalog i koleżka w sukience, w dzisiejszych czasach większość rodziców uważa, że zakupi smartfona, tableta, obiad jakiś zrobi i tyle moje zadania tutaj się kończą, ja jestem zmęczony tygodniem w pracy, nie chcę mi się, pogapię się w telewizorek. Jak nie posyłacie i też jesteście takimi rodzicami, dzieciaczki trochę podrosną i powiedzą wam hu… z Tobą a rozmowy będą bardzo szybkie „jak tam Synu w szkole? Nic” Szacunku dla ojca i matki w szkole go nie nauczą. Poza tym gdyby nie, wiara waszych praprzodków albo katolicki Polski papież, to może i by was nie było a na 100% nie w kraju zwanym Polską

     • Co cpiesz, bo niezle wali po łbie?

     • Osobiście to mnie bawią wypociny osób wyśmiewający osoby wierzące. Ci zatwardzali ateiści i tak po śmierci zostaną pochowani w poświęconej ziemi. Jakoś nie czytałem, by któryś z nich pochwalił się, że zapisał w testamencie, by jego ścierwo spalić i przekazać na wysypisko śmieci. Jest to miejsce godne ich pochówku, na które swoim życiem i wylewaniem jadu, zasłużyli.

  • Taki mądry a jak nie daj Boże jakieś nieszczęście, śmierć bliskiej osoby, ślub, chrzest czy Komunia to wszyscy że złożonymi rączkami do Kościoła.

   • Do Kościoła dobrze napisałeś,czyli do Boga.W wielu przypadkach ksiądz jest zaprzeczeniem prawd wiary ale co bidny ma zrobić jak takie zasady ma narzucone przez prominentów?

   • Ponury grabarzu, oczywiście,że tak ze złożonymi rączkami, ale i jeszcze z kasą, bo bez pieniążków w tej instytucji się nic nie załatwi, czy to Bóg tak chciał?

    • A jesteś w błędzie drogi kolego,u mnie w parafii jeśli ktoś jest biedny a potrzebny jakiś sakrament to jest za darmo więc nie uogólniaj.
     Pozdrawiam.

     • Podaj nazwe parafi, bo zaprawde to wyjatek na skale krajowa w tej sekcie.

     • Grabarz samotnie wychowujący dzieci

      Jeśli i Ty kolego po fachu tak jak wspomniany przez Ciebie ksiądz, udzielasz usług za friko, to z czego się utrzymujesz?

 2. T. Ale się pani napociła w tym pisaniu.

 3. Przede wszystkim to powinni zostać objęci dożywotnią ekskomuniką. Oni i ich rodziny.

 4. Alleluja i do przodu

  Czarny wrocil, suszy po mszy, ja bym sie tez kwurwił.

 5. Poganski kraj, poganskie obyczaje :))))

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin