Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Takimi pociągami będą niebawem jeździć pasażerowie w naszym regionie

W poniedziałek, 12 lutego, na dworcu PKP w Łukowie odbyła się uroczysta prezentacja pierwszego z ośmiu zmodernizowanych pociągów EN57Ald. Wkrótce pojawią się one na torach województwa lubelskiego.

Zaprezentowany dzisiaj pociąg posiada wygodne, przestronne oraz nowoczesne wnętrze, gwarantujące komfortową podróż. Elektryczne zespoły trakcyjne zostały wyposażone m.in. w wygodne fotele, gniazdka elektryczne, ładowarki USB, klimatyzację, a także monitoring. W pojazdach funkcjonuje czytelny system informacji pasażerskiej i strefa małego podróżnika, która jest pozytywnie odbierana przez pasażerów. Dzięki gruntownej przebudowie w ZNTK Mińsk Mazowiecki, jednostka została przystosowana do poruszania się z prędkością do 120 km/h.

Po oficjalnej prezentacji zmodernizowanego składu pasażerowie wyruszyli nim w pierwszą trasę. Przejazdy odbywały się na podstawie biletów okolicznościowych, Podróżni mogli skorzystać z licznych atrakcji, jakie przygotował na tę okoliczność przewoźnik. Najmłodsi otrzymali słodki poczęstunek oraz gadżety. Na gości czekał mały poczęstunek, umożliwiono również zwiedzanie pociągu.

Wszystkie osiem jednostek pojawią się na torach do końca kwietnia 2018 r. Pociągi będą obsługiwały m.in. linie: Dęblin – Łuków – Terespol oraz Terespol – Siedlce. To kolejny element realizowanej przez Spółkę Przewozy Regionalne, właściciela marki konsumenckiej POLREGIO, poprawy obsługi pasażerów. W ubiegłym roku na tory wyjechało także pięć nowych jednostek typu Link. Do użytku oddano również kilkanaście zmodernizowanych EN57.

61

62

63

(fot POLREGIO – zdjęcia ilustracyjne)
2018-02-12 20:23:59

5 komentarzy

  1. Rolki papieru to tylko do fotki są pokazane.Znając mentalność podróżnych to już tak nie będzie ładnie.

  2. Fajnie ze takie szybkie te pociągi …co z tego jak nie mają gdzie tych szybkosci rozwijac ,bo większość torów nie nadaje się do przkraczania 80 km/h

  3. myślałem,że to stanik,a to kokarda