Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tak ma wyglądać nowy most w Krasnymstawie. Jest ważna decyzja, brakuje tylko pieniędzy (foto)

Starania o budowę nowego mostu w Krasnymstawie trwają od ponad 20 lat. Miasto zgromadziło już wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenia. Teraz przyszedł czas na zdobycie środków na realizację inwestycji.

Starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy nowego mostu w Krasnymstawie. Obiekt ma powstać na wysokości ulic Nieczaja i Gawryłowa i zapewnić lepszą komunikację pomiędzy obiema częściami miasta. W zakres zadania wchodzi także rozbudowa pobliskich ulic.

O potrzebie budowy nowego mostu mówi się od lat. Obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji jedynie przeprawę w ciągu ul. Mostowej, alternatywą jest jedynie most na obwodnicy miasta. Zwłaszcza, most, którym obecnie poruszają się kierowcy, prowadzi cały ruch do centrum miasta. Mieszkańcy narzekają na związane z tym problemy a także częste korki.

Niedawno burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk wyjaśniał, iż starania o budowę nowej przeprawy mostowej na rzece Wieprz trwają od 2001 r. Podkreślił, że nowy most ma nie tylko usprawnić komunikację, lecz również ułatwić rozwój gospodarczy miasta i regionu. Przede wszystkim jednak chodzi o wyprowadzenie ruchu z centrum.

Uzyskanie przez miasto decyzji ZRID nie oznacza, że od razu ruszy budowa przeprawy. Na razie nie ma na to pieniędzy. Dokument jednak otwiera możliwość aplikowania o środki zewnętrzne na wykonanie robót budowlanych związanych z tą inwestycją. 

(fot. UM Krasnystaw)

20 komentarzy

 1. Jest ważna decyzja, dejta nom ino pieniendzów !!! Należy się nom !!!
  Zagadką jest tylko kto ma być tym od dawania.

  • Niedługo wybory…trzeba zapraszać polityków ze stolicy oni są w stanie dużo obiecać…nawet będą się prześcigać kto da więcej i może jeszcze miasto na tym zarobić;)))

  • Czytałeś artykuł? Ja tam nie widzę próśb o pieniądze, a tym bardziej żądań, a jedynie informację o tym, że wydana decyzja pozwoli o aplikowanie o zewnętrzne środki. Będą programy – będą mogli aplikować – i o to chodzi. Nie ma co sobie dośpiewywać czegoś czego nie napisano.
   Jakby most wyszedł jak na wizualizacji będzie bardzo ładny, a na pewno będzie potrzebny.
   Powodzenia!

  • Jak to kto UE ! Obecna pis władza członkostwo w Unii Europejskiej widzi mniej więcej w ten sposób. Jadę do Brukseli tam biorę wielki worek pieniędzy, odwracam się na pięcie i wracam do Polski. Tutaj żądam reparacji od Niemiec, straszę Niemieckim butem, straszę Rosją. Klęczę w kościele, daję miliardy do kościoła, podwyższam ZUS, podpisuje umowy rabatowe na paliwo dla księży. Mówię Komisji E co mają robić, uchwalam ustawy łamiące prawa człowieka, ale z Żydem Zełenskim z Ukrainy dobrze, ale to każdy winny tylko my hehe.

  • Jest kilka różnych rozwiązań: można rzucić się na kolanka i poprosić Unię, można też pomodlić się i czekać na cud, albo tak jak to było z budową kościoła, zrobić zrzutę własne dzieci odganiając od michy…

 2. tak ma wygladac jak ten wyglada na bystrzycy ze go nie ma i termin przesuniety o 5 m-cy a pozniej znowu jak z wiaduktem kolejowym na diamentowej kilka lat

 3. Milionerzy z sejmu raczej się nie dorzucą z prywatnych środkòw

 4. nic tam nie budować – oni nie chcą zmian i blokują drogi

 5. Eeee, to ja nie jestem gorszy. Plany mam na skromne 6mln zł tylko nie mam kasy.

 6. Przecież burmistrz to kumpel Spasina. Nie da?

 7. Dworzec jest. Wybudowany za komuny tylko zamknięty na 4 spusty

  • Zamknięty na skutek dekomunizacji, poświęcą to otworzą. Czytałeś, że nie mają pieniędzy, myślę, że na pokropek tego dworca też.
   Bo jak zapewne wiesz, żaden cołaskabiorca za darmo się nie modli.

 8. Wystarczy nie kraść, a pieniądze się znajdą.

  • Gondol Jerzy z Nadwisły

   Dwa lata temu, pan gubernator Alaski, w porozumieniu ze swoim rządem, zarządził, że pieniądze pochłaniane przez różne sekty religijne (z KK głównie), przeznaczy na ubezpieczenia dla wszystkich Obywateli Alaski. Chodziło o darmowe leczenie i leki.
   Od tamtej pory każdy kto chce sprawować zawód księdza, robi to na zasadzie wolontariatu, uprzednio jednak musi udowodnić zatrudnienie w innym zawodzie.
   Nawet apele z pana papieża Franciszka nie pomogły.
   Cołaskabiorcy w większości wyjechali do Watykanu, część do Kanady, ale stamtąd też zaczynają ich gonić.
   Ci co zostali podjęli pracę. Jednego spotykam w Fairbanks w markecie wkłada towar na półki.
   Zróbcie to samo w Polsce to i na ten most wystarczy i na wiele innych „mostów” też.

   • W tym kaczym kraju też tak winno być z tym, że kk to dla mnie największa sekta na kuli ziemskiej i proponuję zlikwidować to całkowicie.

    • Asystent kloszarda

     Cały problem w Polsce jest taki, że obecnie nie ma takich odważnych, żeby wypowiadając Konkordat, zadrzeć z Episkopatem Polski, który nie na darmo zachęcał do wybrania nieżyjącego od 2 tysięcy lat Żyda na króla Polski, razem z wicekrólem prezydentem Dudusiem.

 9. Teraz powiatem i miastem rządzi najgorsza ekipa w historii. W wyborczym marszu obiecali świetna współpracę, inwestycje i powrót do regionu lub chociaż zatrzymanie wyludniania. Okazało się zupełnie co innego. Nie potrafią się porozumieć nawet w kwestii, która ma służyć WSZYSTKIM czyli sprzedaży działki a później budowy na niej nowych bloków. Zaułek nadrzeczny dalej straszy puścizną. ZOZ na granicy wydolności. Strefa ekonomiczna… chyba nawet chwasty tam nie rosną. Panowie, dajcie sobie spokój. Pan Lenczuk nieudolnie zarządzał KDK i Chmielakami. W nagrodę dostał po latach funkcje starosty wiadomo że po linii wierności partyjnej. Pan Burmistrz, dawał nadzieję na coś nowego i lepszego. Tym bardziej, że osiągnął sukces w biznesie bez kolesi partyjnych. W ten most nie wierzę. Chyba, że wróci jak pewnie większość się jednak przekonała najskuteczniejszy burmistrz Jakubiec.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo