Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tajemnicze skrzynie na ulicach Lublina

W kilku punktach miasta pojawiły się tajemnicze skrzynie. Mieszkańcy próbują rozwiązać zagadkę.

Mające kilka metrów drewniane skrzynie stoją w pięciu miejscach Lublina. Na al. Solidarności przy Zamku, na parkingu przy ul. Świętoduskiej, przy skrzyżowaniu ulic Hempla i Okopowej, naprzeciwko Gali na Fabrycznej oraz przed centrum Handlowym przy ul. Zana. Każda z nich oklejona jest innym obrazkiem, jabłek, bułek, wody, sejfu czy też prezentu.

Wzbudzają ogromne zainteresowanie mieszkańców miasta, którzy usiłują sprawdzać co się w nich kryje. Zdania są podzielone, lecz każdy jednak jest zgodny, że to element kampanii reklamowej. Na każdej z nich znajduje się również data jej otwarcia. Lecz co dziwne, daty są różne w zależności od miejsca.

Udało nam się ustalić, że skrzynie pojawiły się w nocy ze środy na czwartek. Lecz nikt nie był w stanie odpowiedzieć nam kto i w jakim celu je ustawił. – Przyjechała firma i ją postawili. Z tego co wiem mieli zgodę gdyż jest to prywatny teren- tłumaczył nam pracownik ochrony sklepu przed którym jedna ze skrzyń stoi.

W sieci jest również strona internetowa akcji oraz fanpage na jednym z portali społecznościowych, jednak z niej oprócz mapy z zaznaczonymi miejscami gdzie skrzynie się znajdują oraz licznikiem do otwarcia pierwszej z nich również nic nie można się dowiedzieć.

Pan Marcin, pracownik jednej z lubelskich agencji reklamowych również potwierdził, że jest to najprawdopodobniej jeden z elementów kampanii reklamowej. – Z pewnością skuteczność reklamy będzie bardzo wysoka, gdyż po pierwsze jest to nowoczesna forma dotarcia do grupy docelowej, po drugie ustawienie owych skrzyń w miejscach o największym natężeniu ruchu powoduje, iż jest ona dostrzegalna przez bardzo dużą liczbę osób zaś po trzecie występuje tutaj oddziaływanie na ciekawość ludzką.

Odbiorca przekazu od razu podchodzi bliżej, aby dowiedzieć się czegoś więcej, lecz tu następuje zaskoczenie, gdyż właśnie nie można się nic dowiedzieć. Dlatego też będzie oczekiwał wyznaczonego terminu, kiedy to zaspokoi swoją ciekawość. I dzięki temu obraz pozostanie dłużej w pamięci.

null
null

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo