690 680 960

Kurier Lubelski kupi Dziennik Wschodni? Bardzo prawdopodobne

Niebawem okaże się czy dwa lubelskie dzienniki, czyli Kurier Lubelski oraz Dziennik Wschodni będą miały jednego właściciela.

W środę  20 marca Grupa Polskapresse podpisała z Mecom Group plc umowę kupna udziałów w spółce Media Regionalne, która to jest właścicielem Dziennika Wschodniego. Umowa obejmuje działalność prasową, internetową i poligraficzną, z wyłączeniem radia. Całość opiewa na kwotę 17 mln zł.

Media Regionalne to drugi co do wielkości koncern medialny w Polsce obecny na rynkach regionalnych i lokalnych, posiadający w swoim portfolio 9 dzienników, 2 płatne i 3 bezpłatne tygodniki oraz 50 serwisów internetowych, które w styczniu 2013 roku miały ponad 10 mln unikalnych użytkowników. Media Regionalne są także właścicielem 5 drukarni, które zapewniają obsługę własnych tytułów oraz świadczą usługi podmiotom zewnętrznym.

Zaś Grupa Polskapresse należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych, wydaje wydajemy 10 regionalnych dzienników oraz bezpłatną gazetę  „Nasze Miasto”. Dodatkowo wydaje 4 tygodniki ogłoszeniowe oraz 3 dodatki z programem telewizyjnym. Posiada 6 drukarni oraz szereg portali internetowych.

Co to oznacza dla mieszkańców Lubelszczyzny? Mianowicie oba tytuły dzienników pozostaną dostępne, jedynie będą należały do jednego właściciela. Do portfolio Polskapresse przejdzie również portal oraz bezpłatny tygodnik „Moje Miasto”. Na dzień dzisiejszy na temat sprzedaży medialnego giganta nikt się nie chce wypowiadać, zarówno z Kuriera jak i z Dziennika.

Stephen Davidson, Prezes Mecom Group wyjaśnił:  – „Mimo, że nasza kadra kierownicza i pracownicy w Polsce zrobili imponujące zadanie łagodzenie presji na reklamowych i obiegu przychodów Media Regionalne to sub-skala działalności na wymagającym rynku. Sprzedaż do Polskapresse umożliwi istotną konsolidacji sektora nastąpić, i wierzymy, że jest to w najlepszym interesie naszych akcjonariuszy.

Transakcja ta, wraz ze związanym z nim sprzedaż naszych polskich operacji radiowych zmniejsza nasze zadłużenie netto Grupy i pozwala skoncentrować się na zakończeniu przeglądu strategicznego znaczącej działalności w Holandii i Danii – dodał Davidson.

Jednak czy transakcja dojdzie do skutku, uzależnione to jest od zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas