Tadeusz Łuszczak i Agnieszka Szady. Dwie wystawy malarstwa olejnego w Galerii ,,Przy Bramie”

Jeszcze do 20 września będzie można obejrzeć dzieła Tadeusza Łuszczaka, a na nich m.in. architekturę i krajobrazy Lubelszczyzny oraz „Geografię wyobraźni” Agnieszki Szady. Wstęp na wystawy jest wolny.

Tadeusz Łuszczak Wieloletni to członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, obecnie również członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Na wystawie zobaczymy architekturę Lublina, Kazimierza Dolnego, pejzaże oraz kwiaty wykonane techniką olejną. Artysta urodził się w 1938 r. swoją działalność rozpoczął w 1957 r. w Ognisku Plastycznym „Zamek”.

Organizował wystawy indywidualne, jak również brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Na podstawie jego osiągnięć twórczych otrzymał z Wydziału Kultury i Sztuki uprawnienia w dziedzinie malarstwa artystycznego. Jego prace znajdują swoje miejsce w galeriach, na wystawach, w kościołach, instytucjach oraz prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą: w USA, Anglii, Australii, Niemczech, Austrii, Portugalii, Kanadzie. Laureat wielu nagród i wyróżnień w wystawach zbiorowych, a także konkursowych. Otrzymał dyplom uznania za wieloletnią działalność w promowaniu sztuk plastycznych i aktywną działalność artystyczną.

Wystawa malarstwa olejnego Agnieszki Szady liczy 11 obrazów. Utrzymane są przeważnie w intensywnych kolorach i przedstawiają odrealnione krajobrazy lub dziwne, na wpół abstrakcyjne kształty. Urodzona w Lublinie. Zawodowo nie związana ze sztuką, malować zaczęła w wieku 12 lat. Członkini TPSP i adeptka Ogniska Plastycznego. Bierze udział w wystawach zbiorowych w Galerii TPSP „Przy Bramie”, a w listopadzie 2013 r. miała swoją pierwszą wystawę indywidualną. Najbardziej lubi malować konie, które uwielbia od dzieciństwa i wiele lat spędziła jeżdżąc na nich. Od zawsze fascynował ją też surrealizm. W malarstwie realistycznym szczególnie interesuje ją kontrast światła i cienia oraz uzyskiwanie nastroju radości, zadumy lub niepokoju. Laureatka konkursów literackich. Autorka tomiku wierszy „Krajobrazy” (1998r.) oraz kilkunastu opowiadań fantastycznych.

Zapraszamy do Galerii TPSP ,,Przy Bramie”, ul. Grodzka 34/36.

2017-09-07 09:34:59
(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)