Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

T-Mobile wesprze ukraińską społeczność w Lublinie. Przekaże 10 000 posiłków i coś jeszcze (zdjęcia)

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę, Miasto Lublin udzieliło schronienia ok. 50 tys. uchodźcom zza wschodniej granicy. Doceniając zaangażowanie Lublina w niesienie pomocy, T-Mobile Polska postanowiło wesprzeć Miasto w działaniach na rzecz lokalnej społeczności ukraińskiej.

Pomoc operatora obejmie również dostęp do informacji poprzez dostarczenie telewizorów i routerów do punktów noclegowych oraz ufundowanie 10 000 posiłków. Firma przygotowała także zestawy dla dzieci. Jak zapowiada T-Mobile, to dopiero początek – operator chce bowiem pozostawać blisko nowych mieszkańców Lublina.

Dla T-Mobile jest to kolejne działanie na rzecz ukraińskiej społeczności szukającej schronienia w Polsce. Już w pierwszych dniach wojny starał się on bowiem pomagać w różnych sferach – od przekazywania bezpłatnych starterów w kilkudziesięciu miejscach w Polsce aż po wsparcie organizacji takich jak Czerwony Krzyż czy PCPM.

Dodatkowo operator udostępnił bezpłatne, nielimitowane rozmowy międzynarodowe z Polski do Ukrainy, darmowe paczki gigabajtów oraz roaming z obniżonymi stawkami dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jednocześnie T-Mobile wyzerował użytkownikom opłaty za połączenia międzynarodowe do Ukrainy i w roamingu w Ukrainie poniesione od 24 lutego do momentu wdrożenia promocyjnych usług. Klientom na kartę udostępniono również darmowe minuty w kraju oraz wydłużono ważność ich kont o 100 dni.

W czwartek (21 kwietnia) Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk wraz z prezesem zarządu T-Mobile Polska Andreasem Maierhoferem wspólnie odwiedzili m.in. punkty noclegowe zorganizowane przez Miasto. To do nich trafi 10 000 posiłków ufundowanych przez firmę, a zapewnianych przez Bractwo Miłosierdzia św. Alberta. Miejsca zapewniające uchodźcom nocleg otrzymały również łącznie 20 telewizorów z dostępem do Internetu. Dodatkowo zaś pierwsza faza pomocy objęła dostarczenie 1000 zestawów dla dzieci, w których znalazły się m.in. pluszaki i akcesoria do malowania oraz zabawy. Operator chce jednak wspierać ukraińską społeczność długofalowo.

– Niezwłocznie po wybuchu wojny rozpoczęliśmy konkretne działania pomocowe skierowane do obywateli Ukrainy. Już teraz jednak wiemy, że będą one musiały mieć charakter długofalowy. Jesteśmy dopiero na początku tej trudnej drogi i będziemy musieli zmierzyć się z wyzwaniami, które jeszcze przed nami. Jednak bazując na doświadczeniach innych europejskich miast, które mierzyły się z kryzysem uchodźczym wiemy, że one na pewno nadejdą. Zaangażowanie w pomoc, szczególnie w kwestiach edukacji, zakwaterowania, dostępu do opieki medycznej, rynku pracy, wsparcia językowego i asystowania w załatwianiu podstawowych spraw urzędowych jest teraz ogromnym wyzwaniem dla polskich miast, tym bardziej cieszę się, że w tym procesie mamy tak znaczącego partnera jak T-Mobile – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

– W T-Mobile wierzymy, że biznes ma również swoją społeczną rolę, wiążącą się z dużą odpowiedzialnością – zwłaszcza w przypadku największych podmiotów. Jednocześnie w DNA naszej firmy od zawsze było pozostawanie jak najbliżej ludzi, a poza tym wszystkim – to, że za sprawą swoich zasobów jesteśmy w stanie zrobić coś dobrego dla osób, które tego teraz po prostu bardzo potrzebują, zwyczajnie nas cieszy. Dostarczamy nasze rozwiązania technologiczne po to, by połączyć bliskich znajdujących się po obu stronach granicy. Ale chcemy działać też lokalnie, pozostając jak najbliżej ukraińskiej społeczności. Takie aktywności mają oczywiście sens wtedy, gdy są wdrażane długofalowo, dlatego planujemy działać wspólnie z Miastem Lublin na rzecz jego nowych mieszkańców w dłuższej perspektywie czasowej – dodał Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

W kolejnej fazie firma wesprze młodzież jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego i w jego trakcie. T-Mobile zapewni wyprawki szkolne dla ukraińskich uczniów, dzięki czemu będą oni mieli potrzebne narzędzia, akcesoria i przybory u progu kolejnego roku szkolnego. Równie istotna pozostaje bariera językowa oraz potrzeba integracji dzieci i młodzieży. Z tego względu T-Mobile sfinansuje zatrudnienie 4 nauczycieli wspomagających na najbliższy czas, dokładając w ten sposób swoją cegiełkę do tworzenia przyjaznej przestrzeni w obrębie szkolnych murów.

T-Mobile wesprze ukraińską społeczność w Lublinie. Przekaże 10 000 posiłków i coś jeszcze (zdjęcia)

T-Mobile wesprze ukraińską społeczność w Lublinie. Przekaże 10 000 posiłków i coś jeszcze (zdjęcia)

T-Mobile wesprze ukraińską społeczność w Lublinie. Przekaże 10 000 posiłków i coś jeszcze (zdjęcia)

T-Mobile wesprze ukraińską społeczność w Lublinie. Przekaże 10 000 posiłków i coś jeszcze (zdjęcia)

(fot. UM Lublin, źródło UM Lublin)

16 komentarzy

  1. Polskie dzieci na pluszaki mogą popatrzeć w biedronce.

  2. więcej gadgetów T-mobile.

    Szczególnie te telewizory będą bardzo potrzebne do siania propagandy – niczym polskojęzyczny knesejm rozdający dotacje po 200zł na nowy tuner i TV.
    Dlaczego? Bo musisz mieć dostęp do propagadny i ich „jedynej” słusznej prawdy!

    • Typie, jakiej propagandy? xdd telewizory są m. in. po to, żeby dziecko mogło sobie bajki obejrzeć. Jakbyś nie wiedział, to do telewizora jest dołączony pilot, więc można dowolnie zmieniać kanały 🙂

      • Drogi Radku przestań wierzyć w propagandę jakoby to biedne dzieci ze Wschodu płaczą za bajkami w telewizji. Ty może użyj pilota i wyłącz te bzdury i włącz myślenie. Właśnie Twoi biedni bracia wracają na Wielkanoc do domów na Ukrainę. Zastanów się, cóż to za wojna, że można sobie tak jeździć w te i wewte?

        • Wow, ładnie ci się odkleiło. A ci martwi ludzie, to pewnie statyści nie? Z daleka czuć korwiniste

  3. Ocieplanie wizerunku przez T-Mobile. Dziennik.pl „Jak przypomina ZPP na swojej stronie w latach 2016-2020 T-Mobile zapłaciło w Polsce niecałe 31 tysięcy złotych podatku CIT przy przychodach sięgających ponad 43 miliardów złotych. W tym samym okresie, spółka otrzymała pomoc publiczną o wartości ponad 800 tysięcy złotych – a zatem dwadzieścia pięć razy wyższej, niż zapłacony przez nią podatek dochodowy.”

    • Mogli sobie odpisać koszt częstotliwości od podatku, to sobie odpisali. To były 4 miliardy.

      Bez sensu, że ktoś takie prawo uchwalił, ale wszystko było legalne.

  4. A co z potrzebami duchowymi. Czy Polska (w tym Lubelszczyzna) mają wystarczającą liczbę cerkwi grekokatolickich i prawosławnych, na zachodzie są dla muzułmanów meczety, ale one powstawały w miarę napływu społeczności muzułmańskiej latami, może by tak przekształcić niektóre kościoły rzymskokatolickie w Zamościu, Lublinie czy Chełmie na cerkwie choć na jakiś czas. Tyle tych kościołów i tak jest w miastach, że katolicy i tak będą mieli się gdzie modlić, a w Lublinie miasto 350 tyś. mieszkańców chyba tylko jedna cerkiew grekokatolicka i prawosławna. A biorąc pod uwagę liczbę gości zza wschodniej granicy uważam, że powinny być przynajmniej 3, 4 szczególnie jeśli faktycznie jest ich 50 tyś. Plus trzeba jeszcze dodać Ukraińców w Świdniku czy lubelskim powiecie.

  5. EEEEEEEE MYŚLAŁEM ŻE DOŁOŻĄ 1 GB DANYCH ZA KAŻDY DZIEŃ WOJNY

  6. Były czasy jak piekarnie chleb rozdawali to rząd kazał płacić podatki i dawał kary wszystkim dawać tylko nie nam nam

  7. Żuk to za drogi by się wział,naprawdę nikt tej tragedi nie widzi w ratuszu ???????????

  8. A kiedy ukraincy przeproszą za wymordowanie 30k Polskich Dzieci? HMM?

  9. uwaga!! p. Premierze! dajcie do zrozumienia rosji , ze gdyby zaatakowały ich chiny i byli mordowani tak jak ukraincy i uciekali z wlasnego panstwa przed wojnaą – Polska udzieliłaby takiej samej pomocy jak teraz ukrainie!!! bo pomocy udziela sie ludziom w potrzebie w biedzie w bezdomnosci ludziom glodnym rannym w beznadziei – niewazne jakiej sa narodowosci i systemu – koloru skory i religi! na tym polega człowieczenstwo – o to też zapytajcie ruskich!!

Z kraju