690 680 960

To kolejne, otwarte miejsce dla młodzieży w mieście. Na Kośminku powstała nowa „Baza”

Na Kośminku powstała wspólna strefa do aktywności integracyjnych.To miejsce otwarte na pomysły, na nowe osoby, na wspólne odkrywanie świata.

Przy ul. Długiej 88 w Lublinie rozpoczęło działalność kolejne, gdyż piąte już miejsce na terenie Lublina, którego celem jest wspieranie rozwoju aktywności młodych. Przestrzeń stworzono w ramach otwartego konkursu ofert na realizację otwartych miejsc dla młodzieży, jaki ogłosiło Miasto Lublin. Co jednak najważniejsze, w trakcie realizacji zadania zastosowano wypracowane wspólnie z młodzieżą standardy. Są one wdrażane we wszystkich tego typu miejscach.

„Baza” w dzielnicy Kośminek jest przestrzenią prowadzoną przez Fundację Strefa Dorastania. Stanowi kontynuację dotychczasowej aktywności organizacji, jednak w innej formule. Do dyspozycji jest wspólna strefa do aktywności integracyjnych a także cichy pokój. Można w nim np. nagrywać podcasty, wyciszyć się, odrobić lekcje, czy poczytać książkę. Jak podkreślano podczas otwarcia, działania programowane są tworzone ze szczególnym uwzględnieniem zdiagnozowanych potrzeb, charakterystycznych dla dzielnicy i jej najbliższego otoczenia.

– Tak jak obiecaliśmy, w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży otwieramy kolejne przestrzenie, które są odpowiedzią na oczekiwania młodych osób w naszym mieście. Co ważne, powstają one w różnych częściach Lublina, a potrzeba takich miejsc jest często zgłaszana podczas spotkań z mieszkankami i mieszkańcami w ramach Planu dla Dzielnic. Tak było w przypadku dzielnicy Kośminek. Cieszę się, że tworzymy unikatową w skali kraju sieć młodzieżowych miejsc, które współpracują z samorządem i ze sobą wzajemnie, a prowadzone są przez organizacje pozarządowe – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Z kolei Prezes Zarządu Fundacji Strefa Dorastania Aleksandra Borzęcka dodaje, że reprezentowana przez nią organizacja już od od ponad 3 lat wspiera młodych mieszkańców Lublina. Zaznacza iż „Baza” jest miejscem przede wszystkim do nawiązywania relacji. To miejsce otwarte na pomysły, na nowe osoby, na wspólne odkrywanie świata. Pozwala rozwijać talenty oraz różnorakie wyzwania. Każdy chętny będzie w niej mógł wziąć udział w warsztatach, pograć w planszówki, poznać nowych ludzi, odpocząć, poczytać lub, jak podkreślono, po prostu pobyć.

„Baza” będzie czynna od poniedziałku do piątku, a w weekendy według potrzeb. Godziny otwarcia pozostają elastyczne, zgodne z oczekiwaniami młodzieży. Dziś z okazji otwarcia, odbyły się warsztaty tworzenia opraw luster, wspólnego gotowania przysmaku przynoszącego zgodnie z japońską tradycją szczęście a także tworzenia bransoletek. Na środę zaplanowano Kośminkowy kolaż – wspólny kolaż ukazujący młodzież z Kośminka; wspólne granie w państwa-miasta, statki, kółko i krzyżyk, kamień, papier i nożyce a także warsztaty kulinarne połączone z nawiązywaniem nowych.

3 komentarze

  1. Łysa pała jest? A jakże, stary lansiarz nie przepuści takiej okazji.

  2. Czerwone komuchy

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas