Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Szpital w Hrubieszowie uruchamia nowy punkt szczepień

Już w najbliższy czwartek, 29 kwietnia rozpocznie działalność nowy punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Hrubieszowie – na terenie Szkoły Rolniczej ZS nr 4 przy ul. Grabowieckiej 18 j. Powstał on z inicjatywy Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie, dla którego priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów. Punkt Szczepień Powszechnych działać będzie od poniedziałku do piątku.

W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 i w związku ze zwiększonymi dostawami preparatów, Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie zadecydowała o stworzeniu kolejnego punktu, w którym będzie można przyjąć szczepionkę na koronawirusa.

Punkt będzie zlokalizowany przy ul. Grabowieckiej 18 j, w budynku ZS nr 4 w Hrubieszowie, czyli Szkoły Rolniczej. Punkt szczepień otwarty będzie w poniedziałki w godzinach 13:00-16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

– Zależy nam na tym, abyśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności. Tylko wspólne działanie oraz konsekwentne i powszechne przyjmowanie szczepionek przeciwko COVID-19 może nam pomóc wygrać z pandemią. Dlatego aby przyśpieszyć proces szczepień mieszkańców naszego regionu zdecydowaliśmy się na stworzenie nowego Punktu Szczepień Powszechnych w naszym mieście – mówi Alicja Jarosińska, p.o. Dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie.

Aby wziąć udział w szczepieniu należy wcześniej się zarejestrować, wybierając jedną z poniższych, bezpiecznych metod.

  • SMS – aby zarejestrować się w ten sposób, należy wysłać SMS o treści „SzczepimySie” na numer + 48 664 908 556 lub 880 333 333. Po wysłaniu wiadomości powinniśmy otrzymać SMS zwrotny, w którym znajdzie się prośba o wysłanie kolejnej wiadomości z numerem PESEL oraz kodem pocztowym miejsca, w którym mieszkamy. Po wykonaniu owej czynności automatycznie trafiamy do systemu, który – w przypadku pojawienia się kolejnej partii szczepionek oraz nowych terminów dla naszej grupy wiekowej – wyświetli nasze dane konsultantowi, który oddzwoni na nasz numer oraz zaproponuje nam konkretną datę szczepienia.
  • Całodobowa bezpłatna infolinia – istnieje możliwość kontaktu pod numerem telefonu 989, pod którym osobiście lub z pomocą członka rodziny możemy zgłosić chęć przyjęcia szczepienia. Podczas rozmowy należy podać konsultantowi swój numer PESEL oraz numer telefonu, a informacja potwierdzająca umówienie wizyty powinna przyjść na podany numer w wiadomości SMS. Podczas rejestracji wybiera się również konkretny termin oraz miejsce przyjęcia szczepionki na COVID-19.
  • Portal pacjent.gov.pl – umówienie wizyty dostępne jest również internetowo poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl. W procesie rejestracji otrzymujemy wtedy do wyboru pięć dostępnych terminów w punktach szczepień zlokalizowanych najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Po dokonaniu rejestracji, na podany przez nas numer telefonu dostarczone zostanie potwierdzenie w formie powiadomienia SMS. Kolejna wiadomość przyjdzie do nas w celu przypomnienia dzień przed planowanym terminem szczepienia.
  • Kontakt telefoniczny – istnieje możliwość bezpośredniego kontaktu z Punktem Szczepień Powszechnych w ZS nr 4 w Hrubieszowie pod numerem telefonu: 508 860 739.

Pamiętajmy o terminowym zgłaszaniu się na szczepionki, aby uniknąć tłoku – maksymalnie 15 minut przed wyznaczonym terminem. Pandemia COVID-19 jest trudną sytuacją, która dotyka każdego z nas. Warto zatem podjąć wspólną odpowiedzialność i zjednoczyć się, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu. Przyjęcie szczepionki przez jak największą liczbę osób ma kluczowe znaczenie w procesie budowania odporności populacyjnej. Pamiętajmy o tym i dbajmy o zdrowie swoje oraz naszych bliskich.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Poco to szczepienie

  2. Dziękuję, postanowiłem se umrzeć bez pomocy szczepionki 😆

  3. Zdjęcie obrazuje jak nie powinno się zakładać rękawiczek . Rękawiczka powinna być naciągnięta na mankiet fartucha ! Procedury pracy w służbie zdrowia!

Z kraju