Szpital Dziecięcy w Lublinie zostanie rozbudowany. Prace ruszą już niebawem

To będzie największa inwestycja w tej placówce od 22 lat. Dzięki przebudowie, szpital znacznie się powiększy, a to wpłynie na poprawę warunków zarówno pacjentów, jak też opiekunów i personelu.

W czwartek w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odbyło się podpisanie umowy na przebudowę pomieszczeń części medycznej szpitala, w tym oddziałów części wysokiej: hematologii i onkologii, anestezjologii czy też Polikliniki wraz z wyposażeniem. Prace mają się rozpocząć w ciągu najbliższych dni. Nie będą one należały do łatwych, gdyż placówka cały czas będzie funkcjonowała. Dzięki inwestycji, która kosztowała będzie ponad 88 milionów złotych, infrastruktura będzie bardziej przyjazna zarówno dla małych pacjentów, jak też dla ich opiekunów oraz personelu. Sam obiekt powiększy się o kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych.

W pierwszej kolejności prace ruszą na 6. i 7. piętrze szpitala. Pracownicy placówki już opróżniają pomieszczenia a pacjenci przenoszeni są na inne piętra. Jak wyjaśniał Piotr Ordon dyrektor regionu wschód firmy Warbud, całe prace podzielone są na pięć etapów. Pierwszy dotyczy właśnie owych pięter. Jak dodał, jest to spore wyzwanie, gdyż musi zostać rozebrany dach, wykonana nadbudowa, a następnie zrobiona nowa konstrukcja dachowa. Wszystko to w okresie jesienno – zimowym oraz przy w pełni funkcjonującej placówce.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie dr n. med. Jerzy Szarecki nie ukrywał jak bardzo ta inwestycja jest ważna i istotna dla placówki. Tłumaczył, iż jest to największe przedsięwzięcie od 22 lat. Jak wyjaśniał, zmieni się infrastruktura w środku, zmienią się sale, w wielu miejscach wykonana zostanie nadbudowa, będą też dodatkowe powierzchnie dla dydaktyki oraz dla administracji. Wiadomo już, że w trakcie inwestycji w szpitalu będą występowały niedogodności, jednak mają być one ograniczone do minimum. Przebudowa ma się zakończyć w grudniu 2021 roku.

(fot. lublin112, USD)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Oby wszyscy mali pacjenci wychodzili z tego szpitala w zdrowiu… taki moje zyczenie, ale mam nadzieję ze bedzie dobrze laczeł.
  Dobrze ze sie rozbudowuje, powodzenia i bez konfliktow politycznych niech sie obejdzie, nie tak jak w COZL.

 2. Do autora artykułu informacja- skrót od Uniwersytecki Szpital Dziecięcy to nie USD a USzD. USD nie wolno pisać, to skrót określający walutę…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online