Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szeregi lubelskiej policji zasiliło 24 nowych funkcjonariuszy (zdjęcia)

W poniedziałek kolejni policjanci zasilili lubelski garnizon Policji. W szeregi formacji wstąpiło 24 nowych funkcjonariuszy. Wręczone zostały także odznaczenia resortowe dla policjantów za ich zaangażowanie i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych.

W poniedziałek w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 24 nowych funkcjonariuszy.

– Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta… – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki.

Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – nadinspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

Wśród nowych policjantów jest 18 mężczyzn i 6 kobiet. Nowi mundurowi zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych funkcjonariuszy, 12 posiada tytuł ratownika, 8 – uprawnienia instruktora sportu, z kolei 3 – uprawnienia do kierowania łodzią motorową.

Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Zamościu, Rykach, Puławach, Świdniku, Opolu Lubelskim, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy, bo 7 osób, zostało przydzielonych do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

– Łącznie z wrześniowym naborem, do służby przyjęliśmy w tym roku już 111 funkcjonariuszy. Następne przyjęcia w szeregi lubelskiego garnizonu Policji planowane są w listopadzie i grudniu – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KMP w Lublinie.

Oprócz tego wręczono odznaczenia resortowe dla funkcjonariuszy za ich zaangażowanie, profesjonalizm i wybitne osiągnięcia podczas wykonywania obowiązków służbowych. Odznakę Zasłużony Policjant nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego odebrało podczas uroczystości 36 funkcjonariuszy. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinspektor Artur Bielecki wręczył po jednej złotej i srebrnej oraz 34 brązowe Odznaki Zasłużony Policjant.

(fot. Policja Lublin)

17 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Tak brzmi przysięga.

  2. Ciekawe poco ten ten spasiony ksiadz. Obrzydliwe jest to ze większośc z nich jest tak otyła…. A sami głoszą Umiarkowanie w jedzeniu i piciu…..

  3. Będzie bezpiecznie. Wyłapią wszystkich rowerzystów, a nawet babcie z kontrabandą.

  4. Onufry z Czereśni

    Czy już mają przydział pilnować domku na Żoliborzu?