Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Szczotką okładał kurę, ptak nie przeżył. Odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem

Mieszkaniec gminy Hrubieszów odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 58-latek okładał kurę szczotką, a kiedy ptak ledwo trzymał się na nogach, przerzucił go przez płot do sąsiada. Niestety kurę trzeba było uśpić.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości nieopodal Hrubieszowa. Jak ustalili policjanci, na posesję 58-latka przeszła kura sąsiada. Mężczyzna zdenerwował się, bo jak twierdził, kury już nie pierwszy raz wchodziły mu na posesję i niszczyły warzywa.

– Chwycił więc szczotkę i kijem zaczął kilkukrotnie okładać zwierzę. Potem, kiedy kura już ledwo trzymała się na nogach, przerzucił ją przez płot do sąsiada. Właściciel kury widząc zmaltretowane zwierzę wezwał na miejsce policję. Okazało się, że kura miała połamane kości i nie mogła sama się poruszać. W tym przypadku była niezbędna interwencja weterynarza, który musiał uśpić zwierzę – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

58-latek z gminy Hrubieszów odpowie wkrótce przed sądem za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Według przepisów ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

45 komentarzy

  1. Jakby kobieta okładała szczotką kurę to jakby ktokolwiek zadzwonił na policję że „kobieta bije kurę szczotką” to policjant albo by się bez słowa rozłączył albo parsknął śmiechem „spier^^^^^laj trollu”. No ale jak mężczyzna to wsadzmy go na 25 lat do więzienia a kurę traktujmy jakby nie była człowiekiem bo za człowieka by dostał powiedmzy 15 lat ale UBERCZŁOWIEKIEM, nadczłowiekiem czyli za kurę 25 lat więzienia.

  2. Wczoraj zabiłem komara gdzie to zgłosić?

Dodaj komentarz