Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Szarpał się z pracownikiem ochrony, chciał ukraść produkty spożywcze. Po drodze zgubił wypis z zakładu karnego

51-latek dokonał kradzieży rozbójniczej i w trakcie ucieczki porzucił łupy razem z wypisem z zakładu karnego. To pozwoliło policjantom szybko namierzyć sprawcę. Mężczyzna usłyszał zarzuty w recydywie.

W miniony poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w sklepie przy ul. Abramowickiej w Lublinie.

– Ze zgłoszenie wynikało, iż sprawca dokonał kradzieży artykułów spożywczych o wartości kilkuset złotych w jednym ze sklepów przy ulicy Abramowickiej w Lublinie. Gdy uciekał został zauważony przez załogę sklepu. Na parkingu wywiązała się szarpanina z pracownikiem ochrony. Podczas zajścia napastnik kilkukrotnie go odepchnął i uderzył. Następnie porzucił koszyk z towarem i uciekł. Jak się okazało, zostawił również rzeczy osobiste, wśród których była dokumentacja w postaci karty zwolnienia z zakładu karnego – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawą zajęli się policjanci z III Komisariatu Policji w Lublinie. Mundurowi bardzo szybko namierzyli sprawcę. Okazało się, że to 51-letni recydywista.

– Mężczyzna został zatrzymany przy wsparciu policjantów z Kraśnika. Podejrzany wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Następnie sąd zdecydował o tymczasowym resztowaniu na 2 miesiące. Mieszkańcowi Kraśnika grozi do 15 lat więzienia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

 

10 komentarzy

 1. Dopóki w więzieniu wszystko za darmo, to na wolności ciężko. Jeżeli nie wprowadzi się zasady w więziennictwie „nie pracujesz – nie jjesz” zawsze będą wracać

  • Kara pozbawienia wolności polega na pozbawieniu wolności, a nie zagłodzeniu człowieka.

  • Pełna zgoda.

   • Ale jak by to miało działać? Ktoś kto sobie zapracuje tylko na kaszę z kartoflami to dostanie kaszę z kartoflami. A ten, kto zdalnie prowadzi firmę o dużych zyskach dostanie danie restauracyjne przyniesione przez kelnera?
    W ZK każdy dostaje to samo do jedzenia.

 2. Precz z komuną

  Zutylizować chwasta żeby się nie rozmnożył

 3. Bardziej jestem w stanie zrozumieć człowieka głodnego, który kradnie jedzenie, bo jest głodny, niż parkującego w niedozwolonym miejscu, bo nie chce mu zaparkować trochę dalej prawidłowo.
  Tego pierwszego bym wypuścił, a temu drugiemu odholował auto.

  • Ok, ale pamiętajmy że tutaj pan złodziej ukradł na kwotę kilkuset złotych. To raczej nie z głodu ale raczej na handel (kawa) albo zlecenie.

 4. Swój chłop 😁🤫

 5. Takiego jełopa się utylizuje, nie wypuszcza

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport