Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sytuacja społeczno-gospodarcza województwa lubelskiego: Większe bezrobocie, niższa liczba mieszkań. Wzrost sprzedaży

Spadek przeciętnego zatrudnienia, wzrost bezrobocia, niższa liczba mieszkań oddanych do użytku w województwie lubelskim na koniec lipca 2013 roku. Wzrost sprzedaży detalicznej i hurtowej. Oto obraz województwa lubelskiego, który wyłania się z opublikowanego przez Urząd Statystyczny w Lublinie  „Komunikatu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa lubelskiego w lipcu 2013 r.”.

Z komunikatu wyłania się obraz naszego województwa gdzie trudno o pracę a stopa bezrobocia jest wyższa o prawie punkt procentowy niż przed rokiem. Pod koniec wakacji na jedno miejsce pracy przypadało 53 osoby. Oddano również mniej mieszkań do użytku a ceny detaliczne produktów wzrosły w niektórych przypadkach o kilkadziesiąt procent.

Sytuacja w rolnictwie nieznacznie się polepszyła dzięki wyższym cenom skupu produktów rolnych. Podobnie lepsza była koniunktura w przemyśle i budownictwie. Najgorzej na tle powyższych zmian wypada budownictwo mieszkalne.

O ponad 50% zmniejszyła się liczba mieszkań oddanych od użytkowania. Od stycznia do lipca 2013 roku w województwie lubelskim oddano 3281 mieszkań do użytku. W całym kraju 81 081. W skali kraju to mniej niż 5% wszystkich mieszkań oddano na terenie naszego województwa. Dane dotyczące wynagrodzenia mówią o nieznacznym wzroście płac w stosunku do analogicznego okresu w tamtym roku.

Pełny raport dostępny tutaj – kliknij.

Główne punkty raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa lubelskiego.

Sytuacja społeczno-gospodarcza województwa lubelskiego: Większe bezrobocie, niższa liczba mieszkań. Wzrost sprzedaży

2013-09-08 15:01:39
(fot. Materiały Urzędu Statystycznego Lublin)

Komentarze wyłączone