Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sytuacja na Wiśle się normuje, odwołano pogotowie przeciwpowodziowe. Na Krznie stan alarmowy

Systematycznie obniża się stan Wisły. Dzięki temu, że zagrożenie zaczęło mijać, wojewoda odwołał pogotowie przeciwpowodziowe. Nie wszędzie jednak sytuacja się poprawiła.

Fala wezbraniowa na Wiśle opuściła nasz region, dzięki czemu stan rzeki systematycznie się obniża. W Dęblinie przez ostatnie dwie doby ubyło ponad 20 cm, w Puławach 30 cm a w Annopolu aż 40 cm. Wisła płynie już poniżej stanu ostrzegawczego, jednak jak wskazują hydrolodzy, cały czas pozostaje w strefie stanów wysokich.

Dziś wojewoda lubelski Krzysztof Komorski ogłosił odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego, które obowiązywało na terenie powiatów puławskiego i ryckiego, a dokładnie w gminach: Puławy, Kazimierz Dolny, Stężyca i Janowiec oraz w miastach Puławy i Dęblin.

Nie oznacza to jednak, że w całym naszym regionie sytuacja się unormowała. Cały czas rośnie poziom wody w Bugu i Huczwie, na których przekroczony jest stan ostrzegawczy. Obowiązuje on również na rzekach Wieprz i Tanew. Z kolei Krzna w Malowej Górze o 6 cm przekroczyła stan alarmowy.

Dodaj komentarz

Z kraju