Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sytuacja na droga poprawia się, jednak kilkanaście miejscowości nadal pod śniegiem

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki sytuacja na drogach w województwie lubelskim uległa znacznej poprawie. Warunki pogodowe, w tym mniej porywisty wiatr, sprzyjają pracy drogowców.

Nadal w powiecie hrubieszowskim na ok. 20 % dróg powiatowych oraz ok. 40 % dróg gminnych występują lokalne utrudnienia komunikacyjne.

Jeżeli chodzi o powiat tomaszowski – problemy z przejezdnością dotyczą ok. 4% dróg powiatowych i ok. 20% dróg gminnych. W powiecie zamojskim trudności na drodze można napotkać w gminie Grabowiec. Natomiast w powiecie lubelskim i krasnostawskim drogi są przejezdne – występują jedynie pojedyncze utrudnienia.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Służby pozostają w pełnej gotowości.

Jednak docierają do nas nadal sygnały, że do kilkunastu miejscowości nie ma dojazdu. Głównie w powiecie tomaszowskim, w gminie Telatyn. Wczoraj dzwonił do nas jeden z rolników, który mówił, że musiał wylać mleko. Nie miał go jak wywieźć ze wsi ani nikt nie mógł po nie dojechać. Taka sytuacja zdarzyła się we wsi Posadów. Od ponad tygodnia mieszkańcy Wasylowa nie mogą wydostać się ze wsi.

Damian nasz czytelnik opisuje dzisiejszą sytuację, – Cały sprzęt do odśnieżania z powiatu tomaszowskiego jest w powiecie hrubieszowskim. Naszym losem nikt się nie interesuje. W Mirczu telewizja, reporterzy są a miejscowości w powiecie tomaszowskim koło Mircza zostawione samym sobie. Nikt nic nie robi.

2014-02-03 13:06:03
(fot. Czytelnik Damian)

3 komentarze

  1. …nadal utrzymuję, że gdybym ja się tam urodził to do dziś nie wiedziałbym gdzie jest Lublin
    (ten koło Świdnika gdzie to kiedyś produkowało się śmigłowce, a teraz ledwo się składa helikoptery).

  2. w Starej/Nowej Bystrzycy, Piotrowicach dalej lód. Czy to tak trudno sypnąć solą żeby się szybciej rozpuściło jak pogoda dzisiaj jest, a nie czekać aż samo to zejdzie do wiosny ?