690 680 960

Sylwester 2014 na Lubelszczyźnie: Gdzie się bawić pod chmurką

W zaledwie kilku miastach będą w tym roku zorganizowane plenerowe imprezy sylwestrowe dla mieszkańców. Zobacz co poszczególne miasta przygotowały na tę wyjątkową noc.

LUBLIN

W tym roku sylwester miejski w Lublinie będzie się znacznie różnić od poprzednich tego typu imprez. Organizatorzy postanowili odejść od tradycyjnej formuły zabawy, na rzecz tańca, który ma być motywem przewodnim imprezy. Głównym przesłaniem imprezy odbywającej się w czterech miejscach jednocześnie ma być przekonanie, że wszyscy mogą tańczyć, niezależnie od wieku czy posiadanych umiejętności. Na czterech scenach tematycznych ulokowanych w przestrzeni miasta uczestnicy powitają Nowy Rok w klimatach kubańskiej salsy, retro dancingu, hip-hopu i reggae. Nie zabraknie także propozycji dla miłośników bardziej alternatywnych brzmień – elektroniki, idm, breakbeat, drum and bass’u, jazzu, post rocka.

– Wśród zaproszonych wykonawców znalazły się m.in. kultowe w Lublinie Czarne Lwy z Przedmieścia i pochodzący z Francji Umlaut Big Band, a ponadto Marika i Chonabibe. Na największej scenie, na której panować będą klimaty gorącej muzyki kubańskiej wystąpią m.in. polsko-kubański Rei Ceballo i Calle Sol oraz polska grupa perkusyjna Ritmodelia – wyjaśniają organizatorzy. Na scenie na Placu Litewskim mieszkańcy będą się bawić przy muzyce kubańskiej, w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim przy reggae i hip-hopie. Z kolei w wirydarzu Centrum Kultury królowała będzie muzyka retro a podziemiach Centrum Kultury muzyka alternatywna.

PUŁAWY

W Puławach impreza sylwestrowa również nieco zmieni formę. Rozpocznie się dopiero o godzinie 22:30, głównie z tego powodu, iż jak zaobserwowali organizatorzy podczas wcześniejszych imprez, dopiero w tych godzinach na plac Chopina, gdzie jest organizowana miejska zabawa, zaczynają przychodzić mieszkańcy miasta. Wcześniej pod sceną przebywały tylko pojedyncze osoby. Nie będzie także żadnego zespołu muzycznego, do zabawy będzie zachęcał DJ. Mieszkańcy mają się bawić przy muzyce zarówno dla starszych osób jak i nowoczesnej, dla tych nieco młodszych. Doskonałą atmosferę ma zapewnić wodzirej, który będzie pomagał utrzymać nastrój zabawy. Sylwester potrwa 2,5 godziny i zakończy się o godzinie 1 w nocy. Tradycyjnie o północy odbędzie się pokaz sztucznych ogni a władze miasta złożą mieszkańcom życzenia noworoczne.

BIAŁA PODLASKA

Tradycyjnie, gdyż już od 18 lat miejski sylwester w Białej Podlaskiej odbędzie się przy muzyce mechanicznej, czyli serwowanej przez DJ. Impreza będzie miała charakter dyskoteki sylwestrowej, rozpocznie się o godzinie 23. i potrwa do godziny 1. w nocy. Poprowadzi ją DJ Steca Si z klubokawiarni Gramofon, na przywitanie nowego roku na niebie rozbłyśnie pokaz sztucznych ogni a władze miasta pojawią się na scenie by złożyć mieszkańcom życzenia na Nowy Rok.

ZAMOŚĆ

Zamojska plenerowa impreza która zostanie zorganizowana w noc sylwestrową to Galaktyczna Noc Przebojów. Na ustawionej na Rynku Wielkim scenie pojawi się wiele zespołów, m.in. Seeking Dreams, Daymos, JB Produkcja, Veegas i Yabcok Selectah natomiast gwiazdą wieczoru będzie Urszula, która wystąpi o godzinie 23:35. W przerwie jej koncertu, dokładnie o północy, odbędzie się pokaz sztucznych ogni a chwilę później noworoczne życzenia złoży mieszkańcom miasta Prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.
Oprócz występów muzycznych zaprezentuje się także Teatr Ognia Utopia oraz nie zabraknie konkursów z nagrodami. Imprezę będą poprowadzić Barbara Godziszewska oraz Łukasz Kot.. Nowością będzie wyznaczona strefa dla tych, którzy w spokoju chcą się pobawić przy muzyce. Wstęp do niej będzie miało tylko 500 osób, które wcześniej się zapiszą i odbiorą specjalne opaski na rękę. Do tej strefy nie będą wpuszczane osoby nietrzeźwe, nie będzie także możliwości wniesienia tam alkoholu czy też fajerwerków. Całość rozpocznie się o godz. 19.30 i potrwa do 1 w nocy.

Pomimo starań mieszkańców, podobnie jak w ubiegłych latach władze Chełma oraz Biłgoraja nie zdecydowały się na organizację plenerowych imprez sylwestrowych.

(fot. lublin112)
2014-12-29 09:00:25

4 komentarze

  1. No nie , „kultowe” Lwy z przedmieścia jak o Nich piszecie to taka Lubelska Kapela Czerniakowska do której się nie umywają , pierwszy raz o Nich słyszę. na YT są klipy z Ich kawałkami , ale żeby były kultowe to wątpię

  2. ale porażka

  3. Łysy z Brazzers

    aaaahahahahahahah ••••• jaka scene postawili jakas buda dla psa ••••• ale syf i wstyd hahahahaha a te kapele u nas to jakieś zespoly ze wsi hahahaha kultowe :):):):)

  4. WOXFM idealna muza do zabawy , czyli disco polo i pokrewne ! ludzie mają się bawić a nie nudzić . ”Czarne Lwy z Przedmieścia” ”Umlaut Big Band” ” Marika i Chonabibe” KTO TO KUŹWA JEST ????

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ