690 680 960

Sygnały od Czytelników. Zniszczony mural, niebezpiecznie na skrzyżowaniu i apel do kierowców

W ciągu ostatnich kilku dni zwróciliście się do nas z prośbą o poruszenie kilku nurtujących Was kwestii. Dwie dotyczą ruchu drogowego, jedna zaś aktu wandalizmu.

Skrzyżowanie ul. Wodopojnej z al. Solidarności

Pierwszy z tematów dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z ul. Wodopojną. Nasz Czytelnik słusznie zauważył, że po godzinie 23:00, kiedy sygnalizacja jest już wyłączona dochodzi tam do groźnych sytuacji drogowych.

Skręcając w ulicę Wodopojną kierowcy aut osobowych zupełnie nic nie widzą. Ekipy remontowe umieściły w fatalnym miejscu betonowe elementy, które zupełnie zasłaniają kierowcom aut osobowych widoczność.

Jazda po ul. Abramowickiej

Czytelnik Grzegorz zwraca się za naszym pośrednictwem do kierowców z prośbą o zwrócenie uwagi tym, którzy przemieszczają się codziennie nowo wyremontowanym fragmentem ulicy Abramowickiej, od salonu Renault do wysokości ul. Kwiatów Polnych. Kierowcy nagminnie poruszają się lewym skrajnym pasem przy osi jezdni. Jest tam oznakowanie w kształcie znaku informacyjnego. Jezdnia ma po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, z czego prawy pas jest oznaczony jako zjazdy, a kierowcy nagminne jeżdżą lewym pasem. Być może myślą, że to jest znak nakazu.

Zniszczony mural

Z kolei nasza Czytelniczka Katarzyna zauważyła, że zniszczony został nowy mural przy wiadukcie na ulicy Droga Męczenników Majdanka. Jak pisze pani Katarzyna, czyn ten jest nie do zaakceptowania, należałoby go napiętnować.

(fot. nadesłane Mario, Grzegorz, Katarzyna – dziękujemy!)

31 komentarzy

 1. Bo to jest pas do zjazdów…pasem do ciągłej jazdy jest ten na lewym skraju przy osi jezdni.

 2. Czy aby tylko droga redakcja sprawdziła informacje dotyczące prawego pasa na ulicy abramowickiej. Czy aby tylko szanowny autor artykułu zdaję sobie sprawę co to jest bus pas i ile kosztuje poruszanie się po nim?

  • Akurat w tym miejscu nie ma bus pasa. Jak widać, na pasie ruchu nie ma znaków poziomych. Wiemy o czym piszemy, a pas oznaczony jako „Zjazdy” to normalny pas ruchu, jak każdy inny, tylko z informacją, że można z niego zjechać np. na posesję.

   • Jeżdżę codziennie i widzę pionowe i poziome oznaczenie pasa jako „Bus” więc proponuje bardziej dokładnie przyjrzeć się sprawie, być może z moim wzrokiem jest coś nie tak,ale myślę że inni też widzą podobne oznaczenia i stosują się do nich. Pozdrawiam

 3. Co wy z tym prawym pasem? W Polin musimy przyzwyczajać się do obyczajów Europy bliskowschodniej. A na pewno do Juesej rules, gdzie jeździmy pasem, jakim chcemy.

  • To jest jak zapasy że ś… w błocie chyba zrozumiałem że to pisanie sie wam … Życzę miłego wieczoru i pozdrawia. Wszystkie dobrego.

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas