Sygnały od Czytelników. Kierowco pomyśl podczas parkowania (zdjęcia)

W ostatnim czasie od naszych Czytelników otrzymaliśmy kilka wiadomości dotyczących parkowania na niektórych ulicach Lublina. Prezentujemy te problemy i apelujemy do kierowców o większą wyobraźnię podczas parkowania swoich pojazdów.

Co jakiś czas otrzymujemy od Was informacje o problemach z niewłaściwie zaparkowanymi pojazdami. Patrząc na niektóre z przesłanych fotografii można odnieść wrażenie, że kierowcy pozostawiają swoje pojazdy bez wyobraźni. Blokują tym samym ruch pieszych lub przejazd innym kierowcom.

Pierwsza ze zgłoszonych spraw dotyczy ul. Szeligowskiego. Pan Piotr napisał, że pracując w domu miał okazję przyjrzeć się jak wygląda parkowanie pod blokiem w ciągu dnia. Sprawy były zgłaszane do straży miejskiej, jednak nadal problem nie został rozwiązany.

Kierowcy parkują swoje samochody na trawnikach, na obszarach jezdni wyłączonych z ruchu, bezpośrednio przy przejściu dla pieszych oraz na łukach. Często są to te same samochody dzień po dniu. Jak nam przekazał Pan Piotr, jeśli już udało mu się dodzwonić na numer straży miejskiej, to interweniujący funkcjonariusze interesowali się samochodami, w których opona stała na trawniku, pomijając zupełnie auta zasłaniające przejścia dla pieszych.

Z kolei Pan Paweł zwrócił uwagę na parking przy ul. Krasińskiego, w rejonie szkoły. Powstał on w ramach projektu z budżetu obywatelskiego i miał rozwiązać problem zaparkowanych na ulicy aut, które uniemożliwiały normalny przejazd.

Jak zauważa Czytelnik, teraz trzeba jechać wahadłowo i czasem dochodzi do sytuacji, że nie ma się gdzie schować pomiędzy zaparkowanymi samochodami i całkowicie blokuje się przejazd. Co więcej, nowo powstały parking utrudnił także poruszanie się chodnikiem wzdłuż parkingu. Chodnik został zwężony i dodatkowo jest zastawiamy zbyt blisko parkującymi samochodami.

Pan Paweł dodaje, iż wydawać by się mogło, że projekt parkingu powinien zostać wcześniej przez kogoś sprawdzony i zatwierdzony, a nie na szybko parking wybudowano, bo liczył się czas realizacji. Czytelnik jednocześnie pyta, czy nie można tam zastosować specjalnych ograniczników, które uniemożliwiają dojazd do samego krawężnika? Zazwyczaj takie auta mają jeszcze około 1 m wolnego miejsca od strony ulicy.

 

I na koniec zdjęcie od trzeciego z Czytelników. Tak się parkuje na ul. Bluszczowej…

 

(fot. nadesłane Paweł, Piotr, Matlac)

Zobacz również

90 komentarzy

 1. jełopów szczególnie tych ze wsi które parkujo wszęndzie bo myślo że to pole nie brakuje sami sie rodzo

  • Pisać bez błędów nie potrafisz to i nie wypowiadaj się. Ekspert się znalazł.

   • Dzbanie specjalne to napisalem
    nie rozumiesz to morda w kubeł.Po za tym wystarczy przejść po osiedlu i już wiadomo kto gdzie parkuje wiejski kmiocie

  • W Lublinie już tylko biedaki mieszkają które parkują swoje szroty całymi dniami na trawnikach i innych podobnych miejscach – nakupi taki szrotów a nie stać go na paliwo. Jakoś u tych wiśniaków (jak ich nazywasz) wokół Lublina jest większy ład i porządek a do tego widać rozwój i lepszy standard życia, a u was w Lublinie już tylko bieda i syf zaczynając od centrum i kończąc na obskurnych osiedlach z wielkiej płyty.

   • To po jakiego się tak do tej biedy w Lublinie pchacie? Całe osiedla zasiedlone wieśniakami co posprzedawali tataowe pole, żeby w mieście klitkę kupić. Jak taki standard na wsi to zostańcie tam, wszyscy będą zadowoleni.

    • Ludzie przyjeżdżają do miast tylko dlatego ze tutaj zlokalizowane są uczelnie,urzędy,wielkie sklepy i dużo firm … co nie jest zasługą miastowych tylko spowodowane jest to tym że miastach jest największe zagęszczenie ludności i infrastruktury i to cała tajemnica:) A co do tych co pole sprzedali do raczej kupują nowe mieszkania a nie syfiaste klitki w blokach z wielkiej płyty ( tam to raczej tylko studenci wynajmują mieszkania) – a jeśli już zwróciłeś na to uwagę to powinieneś wiedzieć że akurat w Lublinie ubywa bardzo mieszkańców którzy kupują działki w pod Lubelskich gminach i tam budują domy .

  • …….. pokazałeś ,,miastową” kulturę, brawo! Za szybko chcesz się dowartościować i zostać ,,miastowym”, poczekaj trochę, nabierz ogłady i nie miej kompleksów ze swoich dworskich korzeni! Chcesz być bardziej papieski od papieża a słoma z butów ci jeszcze wystaje.To nie szata i pochodzenie zdobi człowieka a kultura i szlachetność.

  • no tak… jak warszawka przyjezdza do lublina lub jakis domorosly kierowca z innego osiedla parkuje pod moim blokiem to wlasnie efekt jest taki jak na zdjeciach… hmm ale co ma do tego wieś? chyba kolega ma jakieś skrzywienien i powinien sie leczyć…

  • W znacznej większości normalnych miast wjeżdżają auta, ale parkują tylko mieszkańcy dla konkretnych adresów – pozostali albo na płatnych parkingach, albo transport miejski. Niestety mamy wladze które tego nie rozumieją.

 2. Pierwsze zdjęcie to tylko i wyłącznie wina projektanta któremu papier przyjął kreski które nabazgrał 😉

  • Szczególnie na focie powyżej , a na fotach z Krasniśkiego tak zaprojektował za długiego Mercedesa zapewne LLB albo LUB

  • 1. Skąd wiesz, że to samochód projektanta? Dlaczego ten projektant nie zaparkował tak, że 0,5 metra samochodu nie wystaje na jezdnię, lecz na chodnik?
   2. Jak się ma za duży samochód (który nie mieści się na typowym miejscu postojowym) to trzeba się postarać bardziej i znaleźć odpowiednie miejsce. Coś za coś. Autobusem czy osobówką z przyczepą nie da się zaparkować prostopadle.
   3. I kolejne pytanie, które mnie mocno nurtuje. Skąd się bierze ten ciągot do wjeżdżania samochodem na chodnik czy trawnik?
   Na zdjęciach z tego artykułu tego nie widać, bo wszystkie pojazdy stoją (mniej lub bardziej prawidłowo) na jezdni, ale jest to fakt, którego nie muszę udowadniać, bo to widać na każdym kroku.

   • Franiu, za przykład dam Ci ul. Startową na Kośminku. Cztery bloki i obszerny parking dla mieszkańców. Nagle zjawia się developer i uzyskuje pozwolenie na budowę bloku na parkingu zapewniając, że miejsca parkingowe będą podziemne. Na nic protesty mieszkańców. Miejsca parkingowe zbudował, ale po 40tys. dla chętnych.

    • Nie „zjawia się”, a kupuje (ewentualnie dzierżawi) grunt. Inwestor musi zapewnić miejsca parkingowe, w ilości wyliczonej według współczynnika lokali mieszkalnych i usługowych, ale żadne prawo nie obliguje go do rozdawania ich za darmo… Protesty mieszkańców? Przecież mogli kupić grunt i zrobić na nim darmowy parking… Każdy by chciał, żeby miejsca były darmowe – grunt i budowa parkingów kosztuje, w wielu krajach rejestracja samochodu wiąże się z udokumentowaniem posiadania miejsca parkingowego (a czasem nawet dwóch – pod domem i pod pracą) – a u nas w Polsce, w każdej rodzinie są po cztery samochody o wartości 2-3 tys. zł, zaparkowane na trawnikach, bo koszt jednego miejsca (o garażu nie wspomnę) dziesięciokrotnie przekracza wartość posiadanego „bolidu”…

  • Co za błazen z tego Stefanka, do cyrku by się nadawał.

 3. Ale tragedia się stała pieszy się nie zmieści to więcej parkingów niech będzie

  • Ale co byś napisał, gdyby ten samochód wystawał o tyle samo na jezdnię?
   Dlaczego nie pisałeś tego samego o słupku stojącym przez parę tygodni na skrzyżowaniu Wojciechowskiej z Morwową? Czy tam się działa komuś tragedia przez ten słupek?

  • Nie zapominaj, że ten głupi pieszy to „twoja stara z twoim bachorem w wózku”, czy „twoja stara o kulach”, dla których zaparkowany nieprawidłowo samochód to jest właśnie „tragedia”.

 4. Zapraszamy na inne stare osiedla LSM gdzie jeździsz 1,5h szukając miejsca bo LKR, LSW, LLE, LUB, LRA, LBI, LC, LCH, LRY, LWL… piątek wieczór i nagle można parkować nawet na 3 miejscach jednocześnie…

  • studenciaki na stancjach lub za praca wynajmuja mieszkania, a że ludzie majanawyk ze podjezdzac musza kolami pod kraweznik i jeszcze tylem z hakiem ze mozna sobie piszczel zlamac . Po winien byc zakaz jezdzenia z hakiem jakw niemczech

  • WIEJSKIE STUDENTY ROZJADO LUBLIN !

  • Drogi matole! Rzadko mi się zdarza tak do kogoś zwracać ale Twoja (i Tobie przyklaskujących) głupota i bezmyślność poraża! Czy naprawdę uważasz, że gdyby okolicznych mieszkań nie zasiedlały „słoiki” i te „wiejskie ćwoki” to miałbyś więcej miejsc wolnych na parkingach??? Czy Twój mały móżdżek nie ogarnia, że teraz prawie każdy ma samochód i nawet jak Twoim sąsiadem zostanie lublinianin od 4 pokoleń, to też będzie miał samochód i zajmował „Twoje” miejsca parkingowe? Mam dla Ciebie radę. Skoro na Twojej dzielni brakuje miejsc postojowych to sprzedaj samochód i przesiądź się do MPK (nie będziesz musiał jeździć 1,5 godz po parkingu) przeprowadź się na nowe osiedle, wykup miejsce postojowe albo garaż i nie narzekaj. Ja tak zrobiłem. Coś mi się jednak wydaje, że stać Cię jedynie na wylewanie swojej frustracji na innych.

   • to nie zmieni faktu ze wiejskie studenty rozjado miasto , a radę se wsadz

    • ….. gdyby nie ,,wiejskie studenty” to uczelnie świeciłyby pustkami, zazdrość jest brzydka.

  • Okej, wiadomo, że przyjezdni korkują parkingi i uliczki, chodniki i alejki. To jeden problem. Ale drugi problem to pojazdy LU, które tworzą korki w mieście – kierowca bez pasażerów. Bo o ile przyjezdni spoza miasta muszą się tu jakoś dostać w różnych potrzebach, o tyle mieszkańcy naszego koziego grodu mają doskonale połączone linie komunikacji miejskiej i możliwość korzystania z nich. Obecnie jestem zmuszony dojeżdżać do pracy z LU poza miasto, więc korzystam z samochodu, bo innej możliwości nie mam (żadnej komunikacji podmiejskiej). Jednak dopóty pracowałem na terenie LU, zawsze korzystałem z usług MPK, niezależnie od pory roku i pogody. Dlatego nie rozumiem tych wygodnisiów, którzy muszą zawsze i wszędzie jeździć samochodem, chociaż mają doskonałą możliwość korzystania z innych form transportu. A kto najwięcej jeździ, ten najbardziej narzeka na korki.

 5. Nic tak nie uczy parkowania jak mandat za wycieraczką. A wracając do pierwszego zdjęcia to często jest tak, że jak nie wjedziesz kolami do krawężnika to 1/4 auta wystaje na ulicę, czyli miejsca są za krótkie.

  • Albo samochód za długi – proste.

   • Inne pojazdy się jakoś zmieściły, a projektant złośliwie zrobił za krótkie miejsce pod tego czerwonego. Ten projektant jest poza tym bezczelny, bo z przodu tego czerwonego zostawił jeszcze 0,55 metra wolnego miejsca.

  • Dodam jeszcze, że najlepszym pouczeniem jest właśnie mandat, albo wycieczka pod miasto po swój pojazd.

 6. Niech służby zainteresuje się niebieskim autem codziennie parkującym na obszarze wyłączonym z ruchu. Zasłania wyjazd że stacji Statoil przy JP2 !!

  • A co ci mazdeczka przeszkadza ?

   • Zasłania wyjazd. NIE bez powodu jest tam obszar wyłączony. Ale trzeba mieć coś w głowie żeby to zrozumieć.

    • No i wszystko w porządku przecież się nie rusza, a ty czym tam jeździsz że ci zasłania rowerkiem na trzech kołach ?

 7. Zapraszam ul. Samsonowicza, mieszkańcy bloku 37 i ich odwiedzający zastawiają cały chodnik, szkoda kilki złotych za wjazd na parking. Dodatkowo pani z 1-klatki Samsonowicza 41, mająca dwójkę dzieci z lenistwa zawsze stawia samochód na chodniku jak u siebie na wsi ( tablie LKR) zobowiązują.

  • A co na to SM? Zadzwoniłeś chociaż raz, żeby pouczyli właściciela o tym jak się parkuje pojazdy, oraz jak nie utrudniać życia innym mieszkańcom?

   • SM nie istnieje, Nie przyjadę i oģólnie takie parkowanie mają w de. Co Ty wcxorajszy jesteś czy z prowincji? Oni zakładają tylko blokady codziennie w tych samych miejscach lub koty z drzew sciągajo

 8. Nieudaczniki bez samochodow mogłyby się zająć czymś innym niż frajerzeniem się na straży miejskiej i policji.
  To że ich nie stać nawet na dziadowskiego opelka albo Skodę nie oznacza że mogą utrudniać życie innym ludziom.
  Nie wiem jak jakiś kierowca może popierać żuka. Parkingów nie buduja. Wszędzie gdzie by mogli to albo buspas wciśnie albo parkomat. Wescie idioci patrzcie na kogo głosujecie.

  • A ja nie wiem, jak ktoś niewidomy może stawać w obronie „posiadaczy samochodów”. Gdybyś miał wzrok, to byś zauważył, że przy nowych inwestycjach (publicznych, prywatnych) dookoła nie ma nic innego poza parkingami. Przy nowych blokach nie ma nawet ani jednej ławki, ani jednego krzaczka, a plac zabaw ma kilkanaście metrów kwadratowych. Reszta do drogi, miejsca parkingowe oraz chodniki (które także robią za parkingi).

   • @ sranio
    Ciebie to trzeba przymusowo wysiedlić z miasta na jakieś odludzie bo wszyscy w Lublinie ciebie i tych twoich teorii mają dość. Już ci kiedyś bimmer że dwa lata temu napisał że na ciebie to trzeba beczkę szamba wylać. Ty dziadu!
    Zajmij się czymś pożytecznym a nie byciem miejskim aktywista. Czyli miejscowym lewackim szkodnikiem.

 9. A tam daleko szukać. Na ulicy Świętoduskiej, przy skręcie w Zieloną codziennie stoi sobie równo z pasami dla pieszych BMW w kombi. I nikt nie zwraca na niego uwagi, pomimo, że stoi nieprawidłowo i utrudnia korzystanie z przejścia. Co najlepsze stoi tam zakaz parkowania. Nawet zwróciłem uwagę przechodzącemu patrolowi Straży Miejskiej, że to chyba przesada, nie byli zainteresowani podjęciem interwencji. Nie wiem, może jakiś znajomy?

  • Bo my kierowcy BMW mamy większe prawa od was dziady i nam wolno. Widzisz ofermo. Nawet straż miejska ciebie olała jak chciałeś przykonfidencic. No i miałeś szczęście bo dzięki temu nie masz na mieście statusu frajera dętego. Więc się ciesz społeczniaku internetowy.

   • Zapraszam cię na komisariat-zobaczysz jakie tam masz prawa-kierowco BMW.

    • Na komisariaty to ja zawsze podjeżdżam ze znajomymi adwokatami. Zawsze co najmniej dwóch biorę. Zawsze mamy bekę z policjantów co zarabiają marne grosze. A my elita finansowa jesteśmy w drugim progu finansowym hehe.
     Jak tylko się pojawiamy to wita nas komisarz i częstuje ciasteczkami. Jakoś wizyty na komisariatach dobrze wspominam. Na luzie mnie traktują. Zawsze z policjantami można pożartować, bo w sumie drogówka to też kierowcy BMW 😉

     • Nie w drugim progu finansowym tylko podatkowym. Się machnąłem i pomyliłem. Jak się koszty robi i VAT i PiT odlicza to bardziej opłacalne niż linia.
      Proszę nie zgłaszać tego ostatniego zdania do urzędu skarbowego. Z nimi już nie jest tak fajnie.

     • 1. Odliczanie VATu wygląda identycznie na ogólnym i na liniowym. VAT nie ma żadnego związku z podatkiem dochodowym.
      2. Koszty uzyskania przychodu określa się tak samo, niezależnie od metody opodatkowania.

     • ................

      W którym to tak serialu widziałeś? A może ci się śniło buhahahha że cię komisarz wita. Chyba komisarz Alex. Masz jakieś słabe informacje o zarobkach Policji.

   • głupia sprawa – sam mam BMW 🙂 🙂 🙂

    • Chyba w telefonie na tapecie. Albo rysoraka.

     • wiem, możesz być zaskoczony, że pomimo posiadania pojazdu tej marki, potrafię poprawnie złożyć długie zdania. Zdążyłem się do tego przyzwyczaić, że w oczach innych posiadaczy jestem jak ten jednorożec 🙂

 10. Kilka razy w tygodniu na ul. Ponikwoda obserwuję ludzi, którzy parkują tak, że auto stoi na ponad połowie chodnika. Czy można coś z tym zrobić, gdzieś zgłosić? Na początku starałam się olewać, ale ci ludzie już naprawdę przeginają.

  • Od tego jest Straż Miejska.
   Sprawy można zgłaszać:
   -telefonicznie – numer: 986 – zgłoszenie muszą przyjąć i w ciągu 15-60 minut z reguły przyjeżdżają, ale ciężko się dodzwonić – numer często zajęty
   -mailowo: [email protected] , [email protected] – potwierdzają przyjęcie maila i odpisują co się dzieje ze sprawą

  • Auto osobowe może stać na połowie chodnika. Może stać nawet w całości na chodniku (równolegle przy krawężniku) pod warunkiem, że zostaje 1,50 metra wolnego chodnika oraz pojazd nie utrudnia ruchu pieszym.
   Natomiast jeżeli chodnik jest węższy niż 1,50m – to nie można wjechać na niego nawet ćwiartką koła. Nie można także wjeżdżać (nawet 1 kołem) na chodnik pojazdami dostawczymi, ciężarowymi, busami itp – na chodniku mogą parkować wyłącznie: rowery, motorowery, motocykle, pojazdy osobowe do 2,5tony.

 11. Ktoś powyżej zarzucił błąd projektowy. Owszem. W niektórych przypadkach są błędy projektowe, bo każda powierzchnia na którą może wjechać samochód (a która ma służyć czemu innemu) powinna być wygrodzona słupkami/donicami/śmietnikami/itp. elementami fizycznymi.
  Same przepisy drogowe na bydło drogowego nie działają tak jak znaki i przepisy nie działają na zwykłe bydło. Druty kolczaste i kolce dopiero się sprawdzają. Podobnie na jezdniach zamiast linii ciągłych powinny być betonowe bariery a razem z zapalaniem się czerwonego światła na skrzyżowaniu powinny wysuwać się z jedni stalowe zapory (jak w Rosji przed przejazdami kolejowymi).

  • Franio, wrastaj w te swoje LSM’y, jak dla mnie to możesz do końca życia siedzieć w swoim (zapewne) rzadko wietrzonym klaustrofobicznym mieszkanku. Zrozum, że Ci, których nazywasz bydłem, właśnie Ciebie mają za bydło. Dziad malkontent, który ma kosę ze wszystkimi innymi grupami, a zwłaszcza takimi, do których próg wejścia jest dla niego zbyt wysoki… Łatwo jest krytykować kierowców, że parkują gdzie popadnie, jasne, ale w tym mieście nic nigdy nie powstało z głową…

   • Z kim „mam kosę”? Większość ludzi potrafi poruszać się prawidłowo: pieszo, rowerem czy własnym samochodem. Potrafi także prawidłowo swój samochód zaparkować.
    Jeżeli „mam kose”, to tylko z małą częścią drogowych egoistów, bezmózgów czy zwyczajnych idiotów, którzy występują wszędzie. Tylko, że w cywilizowanym kraju zrobiono by z nimi porządek, natomiast w naszych realiach są oni mocno bezczelni i rozbestwieni, bo są bezkarni i o tym wiedzą.
    Zauważ, że większości osób piszących przeszkadzają nieprawidłowo parkujące pojazdy. Może dlatego, że sami byli w stanie zaparkować swoimi prawidłowo, i wkurza ich, że komuś nie chce się przejść parę metrów.

 12. Wyburzyć pato-kamienice, bo żadna to ozdoba miasta i postawić parkingi, kilka wielopoziomowych, kilka podziemnych. Bo nie ma gdzie parkować. Do oburzonych – mordy w kubeł i do roboty to może kiedyś i Was będzie stać na cztery kółka.

  • W tym właśnie problem. Że każdego stać na 4 kółka, a rodziny na 8 czy 12 kółek, których nie za bardzo jest gdzie trzymać, bo na parking już tych bogaczy nie stać. Albo nie stać ich na wysiłek, żeby do tego parkingu dojść.

 13. Pan Piotr „FRANIO” nawet na giełdzie tak stawia swojego w211

 14. Proszę przyjść na Fantastyczną 2 4 6 gdzie wzdłuż tej ulicy stoją samochody i nie można przejść z wózkiem oraz osobie niepełnosprawnej z balkonikiem Masakra

  • Poproś Straż Miejską o interwencję. Po co wylewasz swoje żale na forum? Zaraz usłyszysz, że jesteś lewakiem, albo biedakiem, bo nie parkujesz na chodniku.

 15. Dużo kierowców szuka miejsca gdziekolwiek tam , gdzie się nie płaci , bo jednak w Lublinie darmowych parkingów praktycznie nie ma .

  • Kompletna bzdura. Strefa płatna obejmuje kilka czy kilkanaście tysięcy miejsc parkingowych. Zdecydowana większość z całej reszty 250.000 samochodów parkuje za darmo na ulicach miejskich/spółdzielczych.

   • Na nowszych osiedlach, spora część z tego 1/4 miliona parkuje na własnych miejscach postojowych. Ale drugie tyle także na działkach miasta – czyli za darmo.

 16. Szeligowskiego i cala ta część Czechowa to jeden wielki bajKał parkowania. Na Oratoryjnej za to łysa pała z 8 piętra bloku numer 7 rzuca jajami w samochody i ludzi.

 17. ludzie widzicie zle zaparkowany pojazd to dzownice na Policję lub straz miejska. telefon jest darmowy.

  • Zamilcz lewaku. Nikt nie będzie mi mówił czy mogę zaparkować na trawniku, chodniku czy drodze pożarowej.

 18. Baranki, którym wydaje się, że budowa kolejnych parkingów coś zmieni – jesteście w błędzie! Czy wy nie portaficie porównać ze sobą dwie dwu/trzy-cyfrowe liczby. Nawet gdyby miasto budowało codziennie 10 nowych miejsc parkingowych, to liczna kolejnych, rejestrowanych pojazdów codziennie w Lublinie, jest kilkukrotnie większa.
  Z dnia na dzień problem parkingowy oraz z korkami będzie się tylko nasilał. Lepiej już było. Za 5 lat nie da się z parkingu wyjechać, bo będzie korek. I już na niego nie wrócisz, bo przez kilka miesięcy będzie ciągle zajęty.

 19. Franiu nie nakręcaj się tak bo ci żyłka pęknie i kto bedzie nas wszystkich uświadamiał ?

  • W kwestii nieprawidłowego parkowania to najlepiej uświadamia Straż Miejska. Wychodzi jej to lepiej lub gorzej, ale od tego ona jest.
   Jak czytam, że ludzie się żalą na forum, i pytają co w takiej sytuacji zrobić – nie potrafię im odmówić i chętnie ich odsyłam do SM. jest to publiczna instytucja, utrzymywana przez podatników właśnie od rozwiązywania ich problemów.

 20. Te apele do ćwierćmózgów psudo kierowców ,są tak samo skuteczne jak apel do alkoholika zeby juz nie pił ,albo palacza zeby nie palił

  • Alkoholika, który zagraża sobie albo innym, sąd może ubezwłasnowolnić i wysłać na przymusowe leczenie.
   Tytonisty nie można zmusić do niepalenia, ale można go ukarać mandatem za to, że kopci innym, albo śmieci kiepami.
   Natomiast kierowców można i należy karać/wychowywać mandatami, bo to jedyna metoda na bydło drogowe. I nawet jeżeli to drogowe bydło ma doktoraty lub jeździ Rolls-Roycem to nadal jest prymitywnym bydłem drogowym, bez kultury.

 21. Drodzy rozmówcy.
  Ćwiczmy formę i odzwyczajajmy się od „jedynego słusznego środka transportu”, bo za parę lat, gdy Lublin będzie jednym wielkim korkiem, po którym nie da się jeździć samochodem, a ludzie zaczną się zabijać o miejsca parkingowe, nie pozostanie nic innego niż przemieszczanie się za pomocą roweru, elektrycznych hulajnóg, ewentualnie komunikacji miejskiej (o ile zawczasu powstanie wydolna sieć buspasówm na co się specjalnie nie zapowiada).

 22. Widac ze parking z pierwszego zdjecia projektował teoretyk ,który naiwnie zalożył ze samochody bedą parkować przodem ,a tu niespodzianka ,prawie wszyscy tyłem i wystaje wszystko co tylko moze wystawać w aucie z tyłu ,zajmujac połowę chodnika .Niech nam zyją projektanci teoretycy !!! papier wszystko przyjmie

 23. Osoba niepełnosprawna nie ma racji bytu w tym kraju. Nawet gdyby miała dobry wózek i siły na podróż do sklepu, albo zwykły spacer, to albo nie ma miejsca na chodniku, albo odpowiedniego podjazdu, albo możliwości przejechania bez taplania się w kałuży. Takie życie w LU, mieście inspiracji wśród rodaków-Polaków, gdzie każdy myśli tylko, czym prędzej, czym więcej i na skróty, bez względu na innych.

 24. Dodam jeszcze, że w stare spodnie się nie mieszcze.

 25. A CO Z PROBLEMEM KRAJOWEJ 19 ? CO BLOKUJE CIAGNIK ROLNICZY Z NACZĘPĄ ? ZAWSZE O GODZINIE 6:40 NA TRASIE LUBARTÓW LUBLIN. TWORZĄ SIE OGROMNE KORKI PRZEZ TEN CIĄGNIK CZY JEST NA TO JAKIEŚ ROZWIĄZANIE? DUŻO OSOB JUZ SIE USKARŻA NA TĄ OSOBE. WIEKSZOŚĆ OSOB MA TEŻ OPÓŻNIENIA.
  CO WY ZAMIERZACIE ZROBIC Z TYM KIEROWCĄ CIAGNIKA ?

  • Co prawda nie widziałem nigdy ciągnika z ..naczępą” tylko z przyczepą, ale spotykałem w Niemczech w czasie żniw kombajny na autostradzie tzw. akcja chleb. Często korki powodują też przemieszczające się koparki, ale jadą gdzieś do pracy. Gdyby do mnie to OK, jeśli do kogoś to strąbić dziada.

 26. Hmmm parkowanie w tym mieście to zmora kierowców i pieszych ale co zrobić? Wiadomo że parkowanie na trawniku i na środku chodnika to przegięcie Ale bez przesady. Panowie sygnaliści powinni mieć trochę wyrozumiałości i myślę że nie są kierowcami. Wiszą na parapetach i chodzą po osiedlach i oceniają styl parkowania.

 27. Samochodów jest coraz więcej a parkingów nie przybywa aż tyle żeby wystarczyło dla wszystkich zaparkować zgodnie z przepisami i rozsądkiem. Co nie znaczy że popieram parkowanie gdzie i jak popadnie tylko stwierdzam jak jest. Do tego można spotkać wiele utrudnień jak zamykanie parkingów przy sklepowych na noc czy najbardziej mnie irytujące zamykanie parkingu przy Kościele przy ul. Bursztynowej gdzie przy tej ulicy jak zresztą przy wielu innych w mieście ciężko czasami zwłaszcza wracając wieczorem z pracy znaleźć miejsce do zaparkowania.
  Parking ten jest przy Kościele parkingiem parafialnym zbudowanym z pieniędzy parafian a teraz jest przed tymi parafianami zamykany!!! Mam nadzieję że przeczyta to któryś z Księży z tego Kościoła. Mieszkam w pobliżu i wiem dokładnie co dzieje się na tym parkingu i zamykanie go pod pretekstem „bezpieczeństwa” jest tanią wymówką. Nigdy nie widziałem na tym parkingu żadnych hucznych imprez rozrób czy zakłócania ciszy nocnej. Dodam że jestem katolikiem i nie jestem przeciwko księżom czy tym bardziej Kościołowi tylko przeciw tej decyzji.

 28. Tak obszczekany przez lewaków proboszcz Gienek przy Romera udostępnił duży przykościelny parking dla parafian. Lewacy też parkują i nic się nie dzieje.

 29. Obiektywny – za dawnych lat to myto się opłaciło na rogatkach. Teraz demokracja działa w jedną stronę, zaparkuj o chlopka na włosciach, to się przekonasz o miłości bliźniego.

 30. Pan Piotr ma chyba naprawdę nudne życie… Dlaczego nie napisaliście że na tej ulicy są w większości budynki korporacyjne. Deweloper nie pomyślał niestety o większej ilości miejsc parkingowych. Codziennie spotykam się ze źle zaparkowanymi samochodami w lublinie nawet na liniach do tego wyznaczonych. Potrafią stawiać jedno swoje auto na linii zajmując dwa miejsca. O tym nie piszecie. Ludzie moze parkuja gdzie sie da przez panujace tam warunki ale uwazaja aby nie utrudniać ruchu. Ale Panu Piotrowi przeszkadzaja zaparkowane auta przy samym krawężniku gdzie możliwość przejazdu jest dobra i w niczym samochody nie przeszkadzaja. Dwa auta mogą sie bez problemu zmieścić wjeżdżając i wyjezdzajac. A dojezdzajac do przejscia widac pieszych spokojnie chyba ze Pan Piotr wyjeżdża z prędkością niedozwolona. Panie Piotrze zajmij sie Pan swoim życiem. Jeżeli nie potrafisz wyjechać spod swojego bloku to du.a a nie kierowca z Pana. Proponuje przesiasc sie do autobusu. 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9528zł -0.16%
  • GBP 4.95zł 0.93%
  • EUR 4.4659zł 0.44%
  • CHF 4.192zł 0.28%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET