Sygnał od Czytelnika. Zapomniana ulica w Lublinie. „Mieszkańcy przy dojeździe do swoich posesji mogą korzystać z alternatywnego połączenia” (zdjęcia)

Po intensywnych opadach deszczu ul. Poranna w Lublinie wygląda koszmarnie. O sprawie poinformował nas Czytelnik, który zaznacza, że miasto zapomniało o tej ulicy. Miasto odpowiada, że mieszkańcy mogą korzystać z alternatywnych dróg dojazdu.

Ulica Poranna znajduje się w Lublinie pomiędzy ul. Cienistą a ul. Roślinną, w południowej części miasta. Fragment tej ulicy przebiega przez teren leśny. Jak pisze nasz Czytelnik, miasto zapomniało o tej ulicy, a po opadach deszczu przejście suchą nogą jest niemożliwe. Przejazd samochodem także jest ryzykowny, biorąc pod uwagę stan nawierzchni.

– Władze miasta oraz służby za to odpowiedzialne od kilkunastu lat spychają temat ulicy Porannej w Lublinie. Nikt pomimo pism nie chce przycinać gałęzi, które są zagrożeniem w pasie drogowym, nie wspominając już o wyrównaniu, czy utwardzeniu nawierzchni. Droga, która służy nam do przejazdu, przejścia na przystanek, wygląda jak na zdjęciach. Ostatnie pisma, nawet do Prezydenta, zawierają odpowiedź, iż brak jest funduszy. Pierwsze pismo jakie napisałem w tej sprawie jest z 2006 roku. Nie wspomnę o brakującym oświetleniu i jakichkolwiek standardach. Płacimy podatki więc chcemy, aby sobie o nas ktoś przypomniał – napisał pan Jacek.

O sprawę remontu ulicy zapytaliśmy Urząd Miasta. Jak się okazuje, obecnie miasto nie planuje w tym rejonie jakichkolwiek prac.

– Mieszkańcy ul. Porannej, przy dojeździe do swoich posesji mogą korzystać z alternatywnego połączenia: z ul. Roślinnej i odcinka ul. Porannej, które są drogami gruntowymi ulepszonymi kruszywem. Są one na bieżąco naprawiane, w zależności od potrzeb. Tak więc w najbliższym czasie ubytki na odcinku utwardzonym ul. Porannej zostaną naprawione. Natomiast na ten moment, ze względu na epidemię i spadek wpływów do budżetu miasta, nie planuje się utwardzenia odcinka ul. Roślinnej, który jest zlokalizowany w lesie. Wszelkie decyzje dotyczące dalszych działań inwestycyjnych miasta, w tym remontu dróg, będą podejmowane w drugiej połowie roku – poinformowała nas Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Jeżeli chodzi o gałęzie i zarastanie ulicy okazuje się, że w zakresie działalności Biura Miejskiego Architekta Zieleni pozostaje niewielka liczba drzew, które rosną wzdłuż ul. Porannej.

– Wszystkie one są na bieżąco przycinane. Wizja lokalna wykonana w poniedziałek na ul. Porannej, nie wykazała problemów z zalegającymi gałęziami, które utrudniałyby w jakikolwiek sposób przejazd. Natomiast część drzew leży na posesjach prywatnych lub terenie nienależącym do miasta, tym samym Biuro Miejskiego Architekta Zieleni nie posiada kompetencji do wystąpienia z wnioskiem w celu uzyskania zgody na usunięcie drzew – dodaje Justyna Góźdź.

(fot. nadesłane Jacek)

Zobacz również

26 komentarzy

  1. weź typku szpadel i paru innych jak macie problem i zrobicie odpływ i zawalcie doły – ludzie co z wami – i tak jeździcie tylko do mopsu i do sklepu po tatrę

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska