690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Krzewy tak się rozrosły, że nie widać pieszych (zdjęcia)

Nasz Czytelnik przesłał nam zdjęcia okolicy jednego z przejść dla pieszych na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Widać na nich rozrośnięte gałęzie jednego z krzewów, które zasłaniają pieszych zbliżających się do przejścia.

Od Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcie, na których widać problem związany z nadmiernie rozrastającym się krzewem w pobliżu jednego z przejść dla pieszych.

Na fotografiach widać, że gałęzie zasłaniają pieszych zbliżających się do przejścia. Sytuacja taka zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowych. Co więcej, w przypadku dziecka zbliżającego się do tak zarośniętego miejsca, kierowca nie ma szans, aby je odpowiednio wcześnie zauważyć.

W tej sprawie wysłaliśmy dzisiaj po południu informację do Urzędu Miasta Lublin wraz ze zdjęciami i prośbą o interwencje. Usunięcie gałęzi z rejonu przejścia znacznie poprawi w tym miejscu bezpieczeństwo.

(fot. nadesłane Paweł)

44 komentarze

  1. zza urzędniczego biurka krzaków nie widać więc o co wam chodzi ??

  2. Bezpieczeństwo poprawi większa uwaga z obu stron

  3. Dokładnie tak samo wygląda sprawa z gałęziami na ścieżkach rowerowych – takich chaszczy próżno szukać gdzieś indziej. Ostatnio tak „przydzwoniłem” w jedną z nich, że mi słuchawka z ucha wypadła. Tylko czekać, że ktoś sobie wykłuje oko.

  4. po co przycinać….wiadomo nowe przepisy-pieszy ma i tak pierszeństwo. nie widzisz nie jedziesz:)

  5. Najważniejsze jest „tu kosimy rzadziej”!! Nieważne bezpieczeństwo ludzi !! Ważniejsze są zielone łąki!! To idealnie pasuje do przepisów, które wchodzą dziś w życie. Pieszy, którego nie widać ma pierwszeństwo, a skoro go nie widać znaczy, że go tam nie ma ?

  6. Zamknąć miasto dla ruchu samochodów! Od zalewu do Turki, od Felina do Zbożowej, od Konopnicy do Elizówki, od Dąbrowicy do Dominowa zakaz wjazdu wszystkich osobówek! MPK niech jeździ co godzinę i za dwa lata całe miasto będzie skansenem

  7. Protestuję! Jak można przycinać krzewy ?! Przecież one żyją ! Najłatwiej to przyciąć lub wyciąć. I zabetonować.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy