690 680 960

Sygnał od Czytelnika: „Jechał toyotą po ścieżce rowerowej i chodniku” (zdjęcia)

Wczoraj nasz Czytelnik zarejestrował kierowcę, który postanowił wjechać autem na ścieżkę rowerową i chodnik. Jak nam przekazał, pojazd posiadał oznakowanie jednej z firm świadczącej usługę przewozu osób w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na ul. Rąblowskiej. Nasz Czytelnik zarejestrował na kamerce kierowcę toyoty, który postanowił wjechać na ścieżkę rowerową i chodnik.

Mężczyzna musiał chwilę wcześniej wjechać na nią od strony ul. Janowskiej, bo kiedy został zarejestrowany, to już wracał. Jak tłumaczy Czytelnik, nie ma tam wjazdu na posesję, tylko jak widać jest ścieżka rowerowa prowadząca do os. Nałkowskich. Pojazd widoczny na zdjęciach posiadał oznakowanie jednej z firm świadczącej usługę przewozu osób.

Co grozi kierowcy za takie zachowanie? Za jazdę po chodniku taryfikator przewiduje mandat w wysokości 250 zł i 0 pkt.

– O dojście na osiedle czekaliśmy bardzo długo, a teraz jak już mamy to samochody ją niszczą. Idzie wiosna, to dopiero zacznie się wjeżdżanie działkowców – napisał Czytelnik.

Nietrudno sobie wyobrazić również zagrożenie dla jadącego tamtędy rowerzysty, któremu nagle przed jednoślad, zza zakrętu, wyjeżdża auto, którego w tym miejscu nikt by się nie spodziewał.

(fot. nadesłane)

37 komentarzy

 1. Zenek z Lubartowa

  Ostatnio odbierałem ze szpitala dziecięcego w Lublinie córkę po operacji.podjechalem pod główne wejście aby rodzina mogła bezpiecznie wsiąść do auta i dziecko się nie męczyło. Zjechałem jak najbliżej lewej strony wjeżdżając nawet na chodnik żeby ewentualnie ktoś mógł przejechać. Za mną stanął kierowca z „boleta” piękna toyota i widząc moje tablice LLB kazał mi odjechać bo Lublin to nie wieś a on musi przejechać.grzecznie odpowiedziałem że nie zauważyłem że wjechałem do metropolii i jego wygląd i zachowanie nie wskazuje aby był mieszkańcem tejze aglomeracji. Mina bezcenna ino dziwo dał radę przejechać obok i to szybko

  • Korektor kropeczek

   Można było zaparkować nie na chodniku, tylko na miejscu parkingowy i wziąć dla dziecka wózek, na którym można podjechać pod samo auto, bez parkowania na chodniku na dwóch miejscach i na skos.

  • Pod szpitalem dziecięcym jest miejsce do zatrzymania się, pod samym wejściem głównym, tuż przy drzwiach. Postój może trwać do minuty, ale myślę, że mandatu nikt Ci nie wlepi, jeżeli chore dziecko będzie wsiadało zbyt długo.
   Dlaczego zatrzymałeś się w niedozwolonym miejscu?

  • „nawet na chodnik żeby ewentualnie ktoś mógł przejechać.”
   a gdyby ktoś ewentualnie chciał przejść tym chodnikiem? przy szpitalu jest dużo osób co mają problem z poruszaniem się, jeżdżą na wózkach inwalidzkich

 2. Taxi i wszystko jasne! Święte krowy taryfiarze, jeżdżą jak chcą i gdzie chcą. W jednokierunkową Pocztową wjeżdżają z Placu Dworcowego w kierunku Kunickiego beż żadnego problemu. Żadne tam znaki nie działają na TAxI.

  • Nie myśl taksówek z Boltem.

  • To nie taxi, nie obrażaj taryfiarzy , to bolt! Ludzie z łapanki, wystarczy na pocztowej zobaczyć ile boltow pod prąd w ciągu godziny

   • Korektor kropeczek

    Porównywanie taryfiarza do bolciarza to jak porównywasie osła do oślicy.

   • Fakt dla nich zajecie całej szerkości chodnika podczas oczekiwania na pasażera to nie problem, piesi jezdnią bałwana muszą omijać. Niestety ale jeśli chodzi o pozbawianie pieszych ICH chodnika jest tylko gorzej i gorzej. I co z tego ze na minutkę, sekunda to za długo. Chodnik nie słuzy do parkowania , ani nawet do zatrzymania na 2 sekundy zidiociali kierowcy!!!!

  • Hmm… ktoś tutaj ma problem z postrzeganiem :)) Z ul. Kunickiego w ul. Pocztową, wolno skręcać i kierowca który rozróżnia znaki oraz je zauważa ( podobno powinien) o tym wie..

 3. Brawo ON. Plaga tych co swoje auto zaparkują na chodniku jadąc chodnikiem czy ddr rosnie. Nie ma innego sposobu jak robienie zdjęć czy nagrań dla takich ignoranckich zachowań i wysyłanie do odpowiednich służb w celu ukarania cwaniaczka (pewnie takiego jak ci tu na forum broniacych ćwoka pisząć coś o jakichś kapusiach ). Brawo ON….. a wy pseudo kierowcy oduczcie sie lepiej parkowania na chodniku aby zrobic miejjsce innycm kierowcom i w trosce o swój samochód bo to nie innych kierwców powinniście się obawiać ze was zarysują niechcący czy zadzwonią po straż tylko PIESZYCH!!!!

  • Nagranie wcale nie oznacza mandatu 😉 wystarczy odpowiednio się wytłumaczyć -a to wcale nie taki znowu problem… Przypominam też entuzjastom kamerek, ze samo nagranie bez zeznania świadka nie ma żadnej wartości -to nie policyjny wideorejestrator. reasumując, trzeba jeszcze złozyć zeznania mając świadomość że oskarzony pozna nasze personalia 😉 Miłego „kręcenia” życzę .

   • Nie strasz nie strasz bo sie sam przestraszysz. Fakt nasze prawo sprzyja przestępcom i cwaniakom wszelkiej masci mam jednak nadzieję że do czasu. A ty widać z tych co najmniej cwaniakujacych i pewnych swego , mam nadzieje że do czasu i powodzenia.

 4. Русский тролл

  Biedny czytelnik. Niech się leczy. Rowery na chodnikach nie są źle a samochód to juz trzeba dowalić.

 5. Herzlich Wilkommen

  kierowcy BOLTA to półludzie. Kto tam pracuje ? Desperaci bez grosza za grosze

 6. Konfident plus.

 7. wrzucają na bolta a sami pewnie nim jezdza^^, gó*no burza jak zawsze. No przejechał sie ścieżką, kryminalista…

 8. wyborca PO i tego czuba hołowni

 9. Taksiarze poprzesiadli się na Bolta jużich całkiem sporo

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas