Sygnał od Czytelniczki. Niespotykana od lat plaga szczurów na os. Wieniawskiego. Administracja wini mieszkańców

Nasza Czytelniczka zaalarmowała nas o pladze szczurów na jednym z osiedli w Lublinie. Jak się okazuje, za taki stan rzeczy administracja wini mieszkańców i apeluje do nich o stanowcze działania.

Na osiedlu im. H. Wieniawskiego występuje niespotykana od lat plaga szczurów. Nasza Czytelniczka poinformowała nas, że mieszkańcy otrzymali do skrzynek listowych wiadomość od administracji w tej sprawie.

Na ulotce czytamy:

Administracja Osiedla im. H. Wieniawskiego informuje, że od dłuższego czasu w piwnicach budynku występuje niespotykana od lat plaga szczurów. Mimo prowadzonej przez pracowników akcji deratyzacji — wykładanie specjalistycznych środków prace nie przynoszą pożądanego efektu. Przyczyną tego stanu są indywidualne Państwa piwnice, a przede wszystkim nadmierna ilość zbędnych rzeczy. Taki stan stwarza doskonale miejsce bytowania i rozmnażania się. By populację szczurów zlikwidować muszą być bezwzględnie uprzątnięte piwnice oraz zaprzestanie wyrzucania dużych ilości jedzenia do szuflad zsypowych. Dlatego też Administracja osiedla im. H. Wieniawskiego gorąco apeluje do mieszkańców o uprzątnięcie swoich piwnic, pomieszczeń wózkowni oraz innych dodatkowych pomieszczeń. Ponadto apelujemy o ograniczenie wyrzucania resztek jedzenia do szuflad zsypowych.

Jak pisze nasza Czytelniczka, obok bloku stoją kosze do segregowania. Jedni segregują, a inni uważają, że to bezsens, ponieważ i tak przyjeżdża śmieciarka i na raz zabiera wszystkie odpady.

Co więcej w rejonie budynku starsze panie uprawiają m.in. warzywa i owoce. Czytelniczka pyta – Jak w takiej sytuacji walczyć ze szczurami? Kolejnym problemem jest brak śmietników z przeznaczeniem na psie odchody. Ci, którzy zbierają pozostałości po czworonogach wyrzucają je do normalnych śmietników.

W ostatnim czasie dostajemy dużo informacji o niewłaściwym gospodarowaniu odpadami w rejonie lubelskich osiedli, budynków, w których prowadzone są sklepy, a nawet na terenie ogródków działkowych. Niestety, bałagan ten sprzyja powiększaniu się populacji szczurów w mieście.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

23 komentarze

  1. i dobrze szczury są potrzebne żeby wytępić tą ludzką zaraze, brudasy lubią szczury ,

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska