690 680 960

Świdnik: Zniszczyli oświetlenie miejskiej choinki. Wypatrzył ich monitoring miejski

Świdniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli oświetlenie choinki miejskiej. Urząd Miejski w Świdniku wycenił straty na około 1 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy w Nowy Rok. Dyżurny Straży Miejskiej obsługujący monitoring zauważył dwóch młodych mężczyzn na terenie Placu Konstytucji.

– Oko kamery zarejestrowało, jak młodzieńcy weszli pod oświetloną choinkę, która nagle zgasła. Sprawcy całego zajścia następnie oddalili się trzymając w ręku jakieś przedmioty. Chwilę później wyrzucili je na chodnik. Obserwujący zdarzenie strażnik skierował na młodzieńców kamerę jednocześnie powiadomił o tym fakcie świdnickich  policjantów – relacjonuje zdarzenie Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Po chwili sprawcy wpadli w ręce mundurowych.

– Ci sami mężczyźni chwilę wcześniej zakłócali ciszę nocną i dla zabawy wciskali domofony w pobliskich blokach – dodaje Paweł Leśny.

Urząd Miejski w Świdniku wycenił straty na około 1 tys. złotych. Za niszczenie mienia mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2017-01-04 11:44:22
(fot. Policja Świdnik)

9 komentarzy

 1. hehehehehe…. coś te choinki przyciągają. Ale pięć lat za zniszczenie mienia??? Może dożywocie!!! Przykładnie ukarać finansowo, a dodatkowo kazać stać i pilnować żeby się nie przewróciła.

 2. On tak w trosce o oszczędność energii elektrycznej.

 3. Jeszcze powinni dniami i nocami pilnować żeby pies tam nie naszczał.

 4. Jak pusto trzeba miec w glowie zeby robic takie rzeczy?

  • Jak ktoś ma trociny zamiast mózgu, to nic nie poradzimy. Ojciec zamiast lać od małego po tym czymś co jeden z drugim na karku nosi to jeszcze kieszonkowe dawał… a teraz pewnie zapłaci za synia bo gnuj nie pracuje, i żeby sasiedzi nie gadali że synio siedzi za zniszczenie choinki.

 5. Zniszczyć coś – śmiechom nie było końca. Jaka to bieda umysłowa musi być w tych głowach

 6. Ta instalacja,jest tam tak potrzebna jak zającowi dzwonek na polowaniu…..!!!

 7. stan umysłu, a raczej jego brak… jak nie kibel przewrócić to choinkę zniszyć.
  .. a w Wigilie grzecznie siedzieli przy stole z mamusią i tatusiem przy swojej choince i składali sobie życzenia

 8. łażą po tym Świdniku takie cwaniaczki i świrują pawiana. W domu pozrywaj światełka, bąbki też pozrzucaj, a i nawet cukierki zjedz z tej choinki, a nie cymbale czepiasz się czegoś co przynajmniej zimą to miasto jakoś rozwesela… Chociaż Świdnik to tylko stan umysłu…

Kursy walut

 • USD 4.3011zł -1.05%
 • GBP 5.2966zł -0.78%
 • EUR 4.6817zł -0.15%
 • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas