Świdnik: Zderzenie dwóch aut na rondzie. Dziecko trafiło do szpitala

W poniedziałek rano w Świdniku w rejonie ronda z helikopterem doszło do zderzenia dwóch aut. Do szpitala trafiła jedna osoba, 7-latek podróżujący w jednym z pojazdów.

Po wykonanej w czerwcu zmianie organizacji ruchu na najbardziej kolizyjnym skrzyżowaniu w Świdniku, czyli na rondzie u zbiegu al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej, przez dwa miesiące nie zanotowano w tym miejscu żadnego zdarzenia drogowego. Jednak doskonała widoczność, nowe oznakowanie poziome jak też spore czytelne znaki stojące przed rondem nie dla wszystkich kierowców okazują się widoczne.

W ubiegłym tygodniu doszło do pierwszego po zmianie oznakowania zdarzenia, dzisiaj do kolejnego. W poniedziałek około godziny 10 zderzyły się tam dwa auta, opel i saab. Jak ustalili świdniccy policjanci kierujący oplem 58-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z saabem kierowanym przez 32-latka.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Do szpitala został przetransportowany 7-latek podróżujący saabem. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

dee

211q

2111

11

2016-09-05 11:21:12
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

36 komentarzy

  1. Saabem leciał koło 70km/h.
    Nic dziwnego, że strzelił drugiego idiotę.
    Teren zabudowany 50km/h – to po pierwsze
    Ograniczone zaufanie – to po drugie.

  2. miasto Świdnik od dłuższego czasu miało założyć na tym rondzie sygnalizacje przepychanki między radnymi trwają już około 8 lat

  3. Zamiast sygnalizacji wolą wstawiać progi malować pasy jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze wolą nowy urząd stawiać owszem był potrzebny nowy gmach jednak bezpieczeństwo mieszkańców jest chyba i powinno być priorytetem to samorządowcy są dlanasa a nie my dla nich

  4. Zamiast zrobić większe rondo, tak, aby trzeba było jechać slalomem, jak na prawdziwym rondzie to ograniczają przepustowość i myślą, że będzie dobrze…

  5. Super pomysł – ukarać tych, którzy jeździli normalnie przez to skrzyżowanie przez tyle lat staniem w korku bo patałach jeden z drugim nie rozumie co znaczy ustąp.

  6. no niestety przyjezdni powodują te kolizje, zwłaszcza najlepsi kierowcy zwłaszcza LU

  7. Elzo po pierwsze gdyby leciał to by się nie strzelili, po drugie czy jesteś biegłym psychiatrą aby oceniać stan umysłu kierowcy z Tomaszowa? a po trzecie w Świdniku obowiązuje ograniczenie do 40km/h,ograniczone zaufanie-OK.

Pracapraca.lublin112.pl

    Kursy walut

    • USD 3.7303zł -0.3%
    • GBP 5.1069zł 0.34%
    • EUR 4.5237zł -0.23%
    • CHF 4.1974zł -0.37%

    Polub nas

    Materiały wideo

    Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
    Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
    99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
    W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
    W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

    Co? Gdzie? Kiedy?

    Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
    Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
    Gra miejska- Świąteczny Lublin
    Święta z Warsztatami Kultury
    W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL