Świdnik: Rzucił kamieniem z wiaduktu w przejeżdżające auto. Uszkodził szybę

Świdniccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Łęcznej, który stojąc na wiadukcie rzucił kamieniem w przejeżdżające auto. Na skutek uderzenie zniszczeniu uległa przednia szyba w pojeździe.

W poniedziałek świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z kierowców, który twierdził, że gdy przejeżdżał pod wiaduktem jeden z mężczyzn stojących na wiadukcie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, po czym rzucił kamieniem w stronę jego auta.

Na skutek uderzenia w pojeździe zniszczeniu uległa przednia szyba. Wartość strat poszkodowany wycenił na kwotę 600 złotych.

Policjanci, którzy otrzymali rysopis sprawcy, na ul. Okulickiego w Świdniku zatrzymali dwóch mężczyzn.

– Okazali się nimi dwaj 20-latkowie. Jeden z nich to mieszkaniec Lublina, drugi zaś Łęcznej. Poszkodowany właściciel pojazdu potwierdził, że to jeden z nich jest sprawcą uszkodzenia jego pojazdu. Mieszkaniec Łęcznej trafił do świdnickiej komendy, gdzie został przesłuchany. Nie przyznał się do winy. Wkrótce dokumentacja sprawy trafi do decyzji sądu – informuje st. asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Za przestępstwo uszkodzenia cudzego mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

– Niewykluczone też, że poniesie odpowiedzialność za nieobyczajne zachowanie w miejscu publicznym – dodaje st. asp. Magdalena Szczepanowska.

2016-11-08 12:03:00
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. A nie lepiej go oskarżyć o próbę zabójstwa albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu?

  • Byl podobny incydent który zakończył sie śmiercią kierowcy wtedy lepki po 15-16 lat rzucaly

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   Takie oskarżenie jest możliwe i dopuszczalne przez polskie prawo, ale sprawy wloką się długo z uwagi na to, że od skarżącego wymaga się udowodnienia winy. Nie wystarczy stwierdzić, że np. koleżanka to, agentka towarzyska, trzeba to własnoręcznie udowodnić w sądzie i sądowi, że koleżanka wykonuje ten jakże pożyteczny fach.
   Inaczej skarżypyta może być pociągnięty za pomówienie i używanie słów powszechnie uznanych za obelżywe i wulgarne.

  • spokojnie, może się jeszcze okazać, że to nie on, bo póki co tylko kierowca wskazał sprawcę, a przejeżdżając pod wiaduktem raczej mało się widzi co jest na górze, więc może wskazał kogokolwiek, żeby kasę odzyskać, bo jakby nie znalazł się sprawca rzekomy to ciężko było by znaleźć frajera co by się na szybę chciał zrzucić? 🙂

   • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

    Właśnie o tym napisałem, ino ociupinkę inaczej.
    Dlatego na „wynik” owej gry trzeba będzie ze 3 lata poczekać.

 2. mieszkaniec Lublina?? jak to możliwe przecież to prawie europejska stolica kultury hahahahha

  • Europejska? Na wschód od Konina Azja się zaczyna. Bardzo wyraźnie to widać na drogach, gdzie im dalej na wschód; LC, LTM, LHR, tym bardziej widać Rosję.

 3. Widzac jak swidniccy kierowcy jezdza tez mam ochote rzucac w nich kamieniami.

  • właśnie… kiedyś babka z lsw wyjechała mi w Krzesimowie na środek pasa i zasłoniła się rękoma….z naprzeciwka jechał sznur aut więc tylko mogłem w nią przywalić lub wjechać w pola.wybrałem to drugie bo jechała ze mną żona w ciąży.Jak wysiedlismy z samochodu to odjechała z piskiem…

  • hehehehe ja też

 4. Nieobyczajne zachowanie? Chyba nie zamierzacie Państwo dać sprawcy mandatu 500zł ( jak za np. sikanie w miejscu publicznym, które jest też nieobyczajnym wybrykiem) i puścić wolno?
  Może raczej chodziło Pani o występek o charakterze chuligańskim? Ale co ja tam wiem…. to tylko art. 115 kk:
  „Występkiem o charakterze chuligańskim jest występek polegający na umyślnym zamachu na zdrowie, na wolność, na cześć lub nietykalność cielesną, na bezpieczeństwo powszechne, na działalność instytucji państwowych lub samorządu terytorialnego, na porządek publiczny, albo na umyślnym niszczeniu, uszkodzeniu lub czynieniu niezdatną do użytku cudzej rzeczy, jeżeli sprawca działa publicznie i bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego. „

  • „Za przestępstwo uszkodzenia cudzego mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

   – Niewykluczone też, że poniesie odpowiedzialność za nieobyczajne zachowanie w miejscu publicznym – dodaje st. asp. Magdalena Szczepanowska.”

   U WAGA! OBJAŚNIAM!

   Za rzucenie kamieniem oddzielny zarzut, a za szczanie oddzielny…

 5. Jarobot masz całkowitą rację ,a szczepka noska nie ma pojęcia o pracy dochodzeniowej.Ten czyn jest zagrożony utratą życia i zdrowia.

 6. DNA kupy którą zrobił i dowód jest.

 7. Dowodem może być monitoring w okolicy jest sporo kamer , a może akurat jest ta jedna jedyna skierowana na wiadukt. Ps trzeba być debilem aby rzucać w auto to podchodzi już pod zabójstwo kamień leci z siłą x, auto jedzie z prędkością y, to i siła uderzenia duża .

 8. Kuźwa, dobrze że skończyło się tylko na szybie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie