690 680 960

Świdnik: Nielegalne papierosy na sklepowym regale, alkohol w skrzynce na warzywa

Świdniccy policjanci podczas kontroli jednego ze sklepów na terenie miasta ujawnili nielegalne papierosy. Z kolei w zaparkowanym aucie mundurowi natrafili na alkohol niewiadomego pochodzenia.

Kilka dni temu kryminalni ze Świdnika w jednym ze sklepów ogólnospożywczych na terenie miasta ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie na półce w regale leżało niemal 800 paczek papierosów.

– Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z racji nieopłaconego podatku akcyzowego wynosi blisko 13 tys. złotych. Zatrzymany 69-letni świdniczanin w trakcie przesłuchania przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze grzywny. Zabezpieczone nielegalne towary podlegają przepadkowi – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

W minioną sobotę zaś świdniccy kryminalni na ul. Okulickiego dokonali kontroli jednego z zaparkowanych pojazdów dostawczych. Wewnątrz natrafili w skrzynce na warzywa na ponad 70 butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia. Płyn trafił do badań laboratoryjnych.

Trwają czynności w tej sprawie.

2016-02-09 11:26:18
(fot. Policja Świdnik)

reklama

21 komentarzy

 1. a pod nova handel kwitnie na oczach policji i nikt nie mówi o jaką kwotę uszczuplają skarb Państwa…

 2. Mówisz uszczypliwe komentarze więc zapytam w jaki sposób mój komentarz jest uszczypliwy? Stwierdzam raczej fakt. Co do pracy to widzisz od 2 miesięcy daję ogłoszenie że poszukuje pracownika właśnie w Świdniku i praktycznie zero odzewu,a jeśli nawet to nie chcą umowy więc daruj sobie pouczanie mnie……

  • Napisałam żebyś zajęła się Swoimi sprawami na Swoim podwórku a nie tym czym inni się zajmują a co do dawania ludziom pracy to pewnie jeśli chcesz dać najniższa krajowa to ludzie wolą pracować na czarno i więcej zarobić ,wiec nie dziw się ze chcą pracować bez umowy a tym czym zajmują się inni nie powinno Cię obchodzić, każdy niech martwi się o Siebie a nie wtyka nos w nie Swoje sprawy tyle w temacie.

   • Więc po co wtykasz nos w moje sprawy? Daję dużo wiecej jak srednia krajowa, ale ludzie wola robić na czarno i jeszcze zasiłeczki łapac wiec nie wypowiadaj się droga Pani bez pojecia jak widać….

    • Nie odbijaj piłeczki nie potrafisz nawet ustosunkować się do tego co napisałam i nie pisz Mi tutaj ze jestem bez pojęcia bo nie znasz Mnie i niewiesz czym się zajmuję nie będę wchodzić z Tobą w polemikę zajmij się Swoimi sprawami a nie to czy ktoś handluje papierosami czy nie w Swidniku i gdzie je trzyma za przeproszeniem gówno Cię to obchodzi a jak bardzo tak Cię to boli to było zatrudnić się w służbach mundurowych i wtedy nie musiała byś pisać o tym czy ktoś handluje fajami tylko sama byś mogła się wykazać

     • Dobra rada każdy niech zajmie się Sobą Pozdrawiam

     • Do czego niby się mam ustosunkowywac? Do bełkotu za moje stwierdzenie ze na targu w Świdniku handlują fajkami? Zrobiłas z tego awanture jakbym napisała, że to Ty handlujesz. Wyluzuj dziewczyno 🙂 bo chyba sama nie wiesz o co Ci chodzi.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas