Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Światowy Dzień Ubogich. Caritas prosi o wsparcie

Nadchodzący Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, będzie okazją, aby wesprzeć działania charytatywne, prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. 14 listopada we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej zbierane będą na ten cel datki na tacę.

Organizacja od 30 lat koncentruje swoje siły na zmniejszaniu niedoli mieszkańców z terenu obejmującego część województwa mazowieckiego i lubelskiego, ale również reaguje na katastrofy, które dotykają ludzi w różnych częściach Polski, a nawet za jej granicami.

– Ubóstwo to temat ciągle aktualny. Mimo ogólnej poprawy warunków materialnych w naszej ojczyźnie, zgłasza się do nas wiele osób samotnych i rodzin w trudnym, a nawet dramatycznym położeniu. Własnym staraniem nie są w stanie zapewnić sobie nawet podstawowych potrzeb: choć jednego gorącego posiłku w ciągu dnia, ubrań i obuwia, lekarstw, sprzętu rehabilitacyjnego czy sfinansowania operacji, czasem koniecznej do przeżycia. A to tylko część  problemów nad którymi się pochylamy – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Siedlecka Caritas będzie mogła z zebranych środków realizować działania statutowe – będzie nadal obejmować wsparciem dzieci i młodzież w lepszym starcie w dorosłe życie, osoby chore i z niepełnosprawnościami, pogrążone w ubóstwie, seniorów, bezrobotnych, bezdomnych, pogorzelców i ofiary kataklizmów. 

Wszyscy, którzy pragną dołączyć się do dzieła Caritas, mogą 14 listopada przekazać datek na tacę lub wpłacić darowiznę na konto  Bank Spółdzielczy O/Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010.

(fot. nadesłane)

10 komentarzy

 1. Cham bity deską:)

  Obecnie przy tym co się dzieje w Polsce w związku z inflacją powinien ten dzień nazywać się” Dzień Polaka w Unii Europejskiej”?

 2. Ani złotówki w brudne łapy klechów!

  • Wolałbym być oszukany na wnuczka, niż dać choć symboliczną złotówkę na Caritas, który jak nie od dziś wiadomo ok. 60% datków przeznacza na swoje potrzeby, a dopiero resztę na „ubogich”.

 3. Od kiedy Caritas taki ubogi

 4. kościół katolicki niech przekaże swój majątek na pomoc ubogim

 5. ojciec dyrektor niech przekaże swoje imperium

 6. Wszystko wygląda ładnie,pięknie a rzeczywistość jaka jest każdy wie.
  Wszystkie te organizacje charytatywne i fundacje dbają tylko o swój zysk,a do potrzebujących trafia wielkie goowno.
  Dobre maszyny do wyciągania kasy na szczytne cele.

 7. Kościół coraz bardziej rośnie w siłę i bogactwo a potrzebujących wsparcia coraz więcej

  • Anioł Cieć Dyżurny

   Bo głupi „potrzebujący wsparcia”, ostatnie grosze zanoszą na tace i w konsekrowane tłuste łapy „cołaskabiorców”, sami głodują bo myślę, że za te grosze kupią sobie obiecywane zbawienie wieczne.

 8. Niestety z pięknej idei Jezusa Chrystusa została tylko obłuda i kłamstwa na każdym kroku. Ale nic im tak dobrze nie wychodzi jak wyciąganie kasy nieważne od kogo.