Poniedziałek, 29 kwietnia 202429/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sukcesy naszych zawodników podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym!

W dniach 9-11 grudnia br. w Hali Globus odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym. Imprezą towarzyszącą był Puchar Świata Dzieci.

Do składu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata powołanie otrzymali trzej zawodnicy Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego: Mikołaj Muchowski, Pola Ciorgoń i Monika Ostrowska.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 uczestników z 56 krajów z całego świata. Karatecy rywalizowali w 7 tradycyjnych konkurencjach. W Pucharze Świata Dzieci, imprezie towarzyszącej Mistrzostwom Świata WTKU w Karate Tradycyjnym, wystąpiło 24 reprezentantów Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego

Zawodnicy LKKT osiągnęli świetne wyniki: Monika Ostrowska została potrójną Mistrzynią w kumite, kata drużynowym, kumite drużynowym i Wicemistrzynią Świata w kata indywidualnym. Pola Ciorgoń zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w kata drużynowym. Mikołaj Muchowski zdobył tytuł Mistrza Świata w kata indywidualnym, w EN BU i w kata drużynowym oraz brązowy medal w kumite.