Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sukces mieszkańca Bełżyc na międzynarodowym konkursie akwarystyki biotopowej (wideo)

Mieszkaniec Bełżyc zajął czwarte miejsce na międzynarodowym konkursie akwarystyki biotopowej. Bartłomiej Paśnik odwzorował w akwarium życie wodne Krężniczanki, górnego biegu rzeki Ciemięgi.

W tym roku organizatorzy otrzymali rekordową liczbę zgłoszeń: 135 akwariów z 43 krajów świata. Uczestnicy pokazali 304 gatunki zwierząt wodnych: 2 gady, 2 płazów, 252 ryby, 22 stawonogi, 32 mięczaki. Konkurs jest jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń w świecie akwarystyki.

Czwarte miejsce na świecie to niebywały sukces mieszkańca naszego regionu. W 150-litrowym zbiorniku, który wziął udział w konkursie, znalazło się wodne życie, które można obserwować pod powierzchnią wody rzeki Krężniczanki i małego jeziorka z bijącymi źródełkami.

Rzeka płynie między miejscowościami Zagórze i Krężnica. Następnie skręca i kieruje się na wschód do Bełżyc, we wsi Babin zaczyna się silnie meandrować i pomaga tworzyć malownicze krajobrazy. Rzeka ma ponad 20 km długości i kończy się w pobliżu Lublina, wpływając na obszar bagienny do rzeki Bystrzycy. Opisany biotop znajduje się na obrzeżach miasta Bełżyce, w otoczeniu łąk.

Więcej informacji o konkursie

Gratulujemy!

 

(fot. wideo Biotope Aquarium, Bartłomiej Paśnik)

5 komentarzy

  1. Gratulacje. Fajnie, że inspiracją było środowisko najbliższej okolicy, a nie jakaś odległa egzotyka.

  2. Witam
    Gdzie ten konkurs się odbył?

  3. pięknie

  4. Jak by filmik trwał godzinę to obejrzał bym go od deski do deski, próbowałem kiedyś założyć akwarium z rybami rzecznymi i nie jest to takie proste. Jedynie ciernik, bękart i piskorz znosily wszystko dzielnie, naprawdę szacunek za pracę włożoną w ten projekt.