Piątek, 29 marca 202429/03/2024
690 680 960
690 680 960

Sukces lubelskich policjantów podczas turnieju piłkarskiego (zdjęcia)

Policjanci z KWP w Lublinie okazali się najlepsi w kategorii 35+ w VII Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji. Lubelscy mundurowi zdobyli również tytuł najlepszego zawodnika i bramkarza, a jedna z policjantek została najlepszym strzelcem turnieju wśród kobiet.

VII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o Puchar Komendanta Głównego Policji rozgrywany był w dniach 14-16 września 2022 roku w Lidzbarku Warmińskim. To sportowa impreza, która od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mundurowych pasjonatów piłki nożnej.

W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyło 27 drużyn z całego kraju. Honorowym patronatem turniej objął Komendant Główny Policji, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zmagania rozgrywane były w trzech kategoriach: wśród kobiety oraz dwóch męskich: Open i 35+. I to właśnie w tej ostatniej kategorii najlepszą z drużyn okazała się reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, która w finale pokonała drużynę z KWP w Białymstoku.

– Nasi policjanci otrzymali także indywidualne wyróżnienia. Tytuł najlepszego zawodnika w kategorii 35+ powędrował do Piotra Stalęgi, który na co dzień pracuje w KMP w Lublinie, a najlepszym bramkarzem tej kategorii został Łukasz Sobolewski z KMP w Zamościu. Z kolei nasza reprezentantka, Angelika Grzywna z KMP w Chełmie została królową strzelczyń tegorocznych zawodów. Trenerem obydwu drużyn jest Paweł Kamola z KMP w Lublinie – informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.