Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Studenci i doktoranci podzielą się wiedzą. Rusza trzecia edycja projektu „Koleżeńskie korepetycje”

W kwietniu rusza trzecia edycja projektu „Koleżeńskie korepetycje”. Już teraz rozpoczyna się rekrutacja uczestników zarówno korepetytorów (studentów/doktorantów), jak i uczniów przygotowujących się do egzaminów maturalnych. Inicjatywa daje okazję do przedmaturalnej powtórki materiału, a jednocześnie może być pomocna w wyborze studiów. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca. Projekt jest elementem Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Poprzez łączenie studentów i maturzystów we wspólnym przedsięwzięciu, chcemy ułatwić uczniom przygotowanie się do egzaminów, ale także zachęcić ich do studiowania i pozostania w naszym mieście. Szczególną wartością projektu jest nie tylko merytoryczna pomoc przed egzaminem dojrzałości, ale także możliwość bezpośredniej rozmowy i poznania uczelni z pierwszej ręki. Studenci jako korepetytorzy, podejmują się roli „ambasadorów” idei akademickiego Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku bezpłatne korepetycje obejmą materiał z podstawowego zakresu matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz z zakresu rozszerzonego takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka. Korepetycje będą odbywały się w kwietniu w formie spotkań online bądź osobistych, w małych grupach liczących maksymalnie 3 osoby.

Dla ułatwienia pracy, uczestnicy otrzymają wcześniej odpowiednie materiały (zadania maturalne z poprzednich lat). Uczniowie będą mogli również przynosić swoje pytania i zadania. Projekt to także okazja do rozmowy o życiu studenckim w naszym mieście, ofercie poszczególnych uczelni czy perspektywach rozwoju edukacyjnego oraz zawodowego.

Zgłoszenia zarówno od studentów/absolwentów, jak i od maturzystów należy przesyłać do 27 marca. Formularze rejestracyjne dostępne są na stronie student.lublin.eu.

Studenci i doktoranci podzielą się wiedzą. Rusza trzecia edycja projektu „Koleżeńskie korepetycje”

Studenci i doktoranci podzielą się wiedzą. Rusza trzecia edycja projektu „Koleżeńskie korepetycje”

(fot. pixabay.com\źródło UM Lublin)

3 komentarze

  1. Po co mylące informacje w powyższym artykule? Nie ma żadnych formularzy na tej stronie, która jest podana. Dobra inicjatywa, ale po wejściu na podaną stronę jest następny artykuł na ten temat, i podany jest tylko e- mail, telefon. Formularza brak.