Strona internetowa Portu Lotniczego Lublin do poprawy

Już ponad tydzień funkcjonuje nowa strona internetowa Portu Lotniczego Lublin. Niestety witryna nadal ma błędy. Głównie chodzi o odnośniki prowadzące donikąd. Na tle innych stron internetowych portów lotniczych w Polsce, ta nasza wygląda po prostu słabo.

Pomijamy fakt, że strona nadal jest w języku polskim. Kiedy ten stan rzeczy się zmieni, nie wiemy. Skupmy się jednak na elementach witryny, które należałoby natychmiast poprawić.

Co jest źle?

1. Podstrona „Statystyki” pokazuje internautom m.in. liczbę wykonanych operacji lotniczych i poziom ruchu pasażerskiego. Znajdujemy tutaj pierwszy ślepy odnośnik zachęcający do obejrzenia zdjęć z otwarcia. Niestety nie ma pod linkiem ani zdjęć, ani galerii.

2. Wyszukiwarka strony nie działa poprawnie. Po wpisaniu np. frazy „połączenia czarterowe”  brak jakiegokolwiek wskazania na stronie do takie frazy. Na witrynie mamy zaś podstronę „Połączenia Czarterowe”. Można powiedzieć, że wyszukiwarka nie szuka w ogóle.

3. Pomimo odwołania czarterów do Marsa Alam na stronie internetowej portu nadal widnieją dostępne w kwietniu 2013 r. loty do Egiptu.

4. Zwróciliśmy uwagę na bardzo nieczytelną mapę dojazdu. Osoby spoza Lublina będą miały problem z odnalezieniem się na małej mapce, na której nie widać nazw ulic. Mapa dojazdu do lotniska w takiej formie jest nie do przyjęcia.

5. Na podstronie „Terminal” link  „strefa komercyjno-cateringowa” prowadzi donikąd. Kliknięcie daje nam komunikat „Nieprawidłowy adres strony „. Podobnie jest z linkiem „parkingi”.

6. Podstrona „Galerie” zawiera aż…4 zdjęcia. Jak na bogatą historię wydarzeń związanych z lubelskim lotniskiem, m.in. jego powstawanie, budowę, wydarzenia związane z otwarciem to chyba za mało. Przecież mamy się czym chwalić. Oczywiście należałoby pomyśleć o profesjonalnych zdjęciach.

7. Na podstronie „Połączenia Czarterowe” mamy także ślepy odnośnik do witryny Itaki. Ktoś źle wkleił adres linku w źródło strony, ponieważ wygląda on tak „http://www.portlotniczy.lublin.pl/www.itaka.pl/”

8. Strona nie współpracuje z jedną najbardziej znanych na świecie stron www.flightradar24.com. Klikając na link Official website strony lubelskiego portu otrzymujemy komunikat 404 Not Found.

9. Google indeksuje stronę portu pod dziwnym adresem http://projekt.pinco.pl.

Czego brakuje?

1. W pierwszej kolejności ważnych telefonów w widocznej części witryny, m.in. dla podróżnych takich jak podstawowe numery służb, np. Straż Ochrony Lotniska, Straż Graniczna, Urząd Celny, Policja.

2. Działu dla mediów. Przede wszystkim bieżących informacji z życia lotniska.

3. Brak informacji na stronie o zapleczu hotelowym dostępnym w Lublinie i okolicach. To istotny element planowania podróży.

4. Wersji mobilnej witryny. Strona nie działa prawidłowo na niektórych urządzeniach przenośnych.

5. Dla internautów i podróżnych lotniskowego newslettera.

6. Kanału RSS.

7. Wyszukiwarki połączeń, która byłaby dobrym narzędziem dla podróżnych.

8. Brakuje tablicy lotów „on-line” – aktualizowanej zgodnie z sytuacją i bieżącym realizowaniem operacji lotniczych w porcie.

9. Brak wersji rosyjskojęzycznej.

Witryna z takimi błędami nie pomaga we właściwym promowaniu Portu Lotniczego Lublin. Zamyka nas przed podróżnymi spoza naszego kraju, przede wszystkim poprzez wersję polskojęzyczną serwisu. Stronę wykonał Lubelski Dom Mediowy, który powinien jak najszybciej ją poprawić.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.