Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Strażnicy miejscy najpierw rozdadzą ulotki informacyjne, potem będą wnioski do sądu (zdjęcia)

Strażnicy miejscy prowadzą akcję informacyjną wśród kierowców, którzy nieprawidłowo parkują pojazdy na ul. Kuronia. Po kilku dniach sprawdzą, czy przyniosło to efekt. Jeżeli nie, będą kary.

Nasza Czytelniczka jadąc autem o mało nie zderzyła się z innym pojazdem na ul. Jacka Kuronia w Lublinie. Wszystko z powodu osób, które parkują pojazdy na pasie ruchu, ograniczając tym samym widoczność w rejonie skrzyżowania równorzędnego, a także zmuszając kierowców do jazdy niezgodnej z przepisami.

O sprawę parkowania pojazdów w tym miejscu i w taki sposób zapytaliśmy Straż Miejską. Jak nam przekazał Robert Gogola rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie, strażnicy rozpoczęli akcję informacyjną i zostawiają kierowcom ulotki. Niemal 20 kierowców niewłaściwie parkujących w tym rejonie otrzymało informację od strażników.

Akcja będzie trwała kilka dni. Jeżeli nadal będą zaparkowane pojazdy w taki sposób, jak to widać na zdjęciach, strażnicy będą kierowali wnioski o ukaranie do sądu z art. 98 Kodeksu Wykroczeń, który mówi: „kto prowadząc pojazd poza drogą publiczną, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innych osób, lub nie stosuje się do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewnętrznych lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów, podlega karze grzywny albo nagany”.

Strażnicy miejscy najpierw rozdadzą ulotki informacyjne, potem będą wnioski do sądu (zdjęcia)

Strażnicy miejscy najpierw rozdadzą ulotki informacyjne, potem będą wnioski do sądu (zdjęcia)

Strażnicy miejscy najpierw rozdadzą ulotki informacyjne, potem będą wnioski do sądu (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

67 komentarzy

 1. A kto w Ratuszu zatwierdził projekt, w którym nie zaplanowano odpowiedniej ilości miejsc parkingowych?
  Jeżeli stoi tam zakaz to wystarczy od holowanie auta i skasowanie klienta na kilkaset PLN. Szkolnictwo jest bezpłatne ale nauka kosztuje.

  • Przecież to stare osiedle, kiedyś tyle samochodów nie było, wiec i miejsc parkingowych było nadto. Teraz kwestią wymyślania i zatwierdzania jest gdzie zrobić dodatkowe miejsca parkingowe, nie ujmując zielonym terenom.

  • Bezprawie i niesprawiedliwie

   Wiesz ile takich projektów przyklepano politycznie? Jak są miejsca w Lublinie bez miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z warunkami zabudowy…które ustalają ilość miejsc parkingowych na 0,5 na mieszkańca…czyli połowa miejsc. A ogólnodostępnych, bo oczywiście te 0,5 deweloper sprzedał…jest 10 miejsc na 300 mieszkań. Dziękuje za uwagę. Murem za chrabąszczem 😉

 2. ,,,,,,,,,,,,,,,,,

  TO SAMO JEST NA ODCINKU UL. śNIEŻYŃKIEGO NA ODCINKU OD FARMACEUTYCZNEJ DO WOJCIECHOWSKIEJ — CODZIENNIE OK. 10 AUT BLOKUJE JEDEN PAS RUCHU !

 3. Franiu. Nie spełniony stary kawalerze. Nic pewnie w zyciu nie osiągnąłeś i zazdrościsz wszystkim wszystkiego. Siedzisz i piszesz bezmuzgowe komentarze. Ale jak Ktoś ruszy twoją wycieraczkę przy drzwiach do mieszkania to telepiesz się jak super sonic tylko dlaczego przecież klatka to część wspólna z której za darmo korzystasz.

  • Sprawiedliwy, patafianie, pisząc i używając mózgu, robisz to przez „ó”

  • Serio?
   Wierzysz, że to jedna osoba?
   Przecież „chłit majketingowy”, żeby ludzi sprowokować do pisania komentarzy…

 4. Kto tam parkuje, że nie ma mandatów tylko akcja informacyjna, może tak trzeba zrobić przy szpitalach, a.nie od razu mandaty?

 5. A ja dziady parkuję na parkingu strzeżonym z góry opłacanym na rok. Jeśli masz gruchota i nie stać cię na parking to masz problem. Najczęsciej tak mają buraki, którym szkoda na płatny parking albo są zbyt leniwi aby z niego podejść do domu bo za daleko. Wygodnickie dziady w welurowych gruchotach hahaha

 6. Więcej za mniej

  Bo w Polsce się buduje ale tylko bloki, bo parking to już za duża powierzchnia co nie przynosi zysku tyle co mieszkanie …
  W UK jakoś się parkuje legalnie na osiedlowych ulicach, kierowcy przepuszczają się wzajemnie i jakoś wypadków nie ma.
  A zapomniałem, w UK jest całkiem inna kultura jazdy…

  • W UK nikomu nie przyjdzie do głowy, że można wjechać choćby jednym kołem na chodnik czy trawnik.

 7. przecież miasto chce aby było tylko mpk i taxi i nic więcej! jeszcze tego nie skumaliście o co im chodzi

 8. nieKrytyKrytyk

  oni się jedynie do rozdawania ulotek nadają, panowie bardzo ważni. po co w ogóle te pajace są powoływane??

Z kraju

Sport