Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Strażnicy graniczni otrzymali plecaki ratownicze. Zabiorą je ze sobą grupy działające na granicy z Białorusią (zdjęcia)

Do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie trafiło pięć plecaków ratowniczych. Będą one na wyposażeniu zespołów poszukiwawczo-ratowniczych działających na granicy z Białorusią.

Komenda Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie otrzymała pięć plecaków ratowniczych. Zostały one przekazane przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Plecaki trafią na wyposażenie zespołów poszukiwawczo-ratowniczych, które prowadzą działania na granicy z Białorusią.

– Plecak ratowniczy przygotowany jest w taki sposób aby każda osoba mogła udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Charakter modułowy plecaka ratowniczego oznacza, że wyposażenie umieszczone w nim, zostało w specjalny sposób posegregowane w różnokolorowe saszetki, przeznaczone do konkretnego typu urazu min. poparzenia, złamania czy też resuscytacji krążeniowo-oddechowej – wyjaśnia Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Każdy z plecaków składa się z przestronnej komory głównej rozkładanej na pół, dużej kieszeni przedniej rozpinanej w kształcie litery „C” oraz trzech kieszeni bocznych.

Autor: redakcja

5 komentarzy

  1. Powinni zabrać karabiny i dostać zgodę na ich użycie wtedy ta sytuacja skończyłaby się szybko.

  2. właśnie w okolicy Bialowieży opalone nieroby podpaliły płot graniczny i atakują SG kamieniami , po hooj im te plecaki się pytam ? Tam trzeba co najmniej gumowe kule bo broń noszą na pokaz !

    • Jak to po co? To tak silne wzmocnienie granicy, że mysz się nie prześlizgnie 😉

  3. Pewnie to słynne plecaki od Kosiniaka

  4. będą „przyjaciół” ratować czy co xD

Dodaj komentarz