Strażak opowiada o swojej pracy, wspomina też jej początki

Jak wygląda praca strażaka, co motywuje do pomocy innym, w jaki sposób odbywa się szkolenie a także co zostaje w pamięci? O tym wszystkim przed kamerą opowiedział jeden ze strażaków z Kraśnika.

Mł. asp. Kamil Bryczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku zdecydował się opowiedzieć o tym, dlaczego został strażakiem, oraz jak zaczęła się jego przygoda ze strażą. Wspomina czasy spędzone w Szkole Aspirantów w Krakowie, jak wyglądał każdy dzień nauki i szkolenia. Wspomina również swoje pierwsze akcje, w których uczestniczył.

Autorami filmu są dwaj młodzi mieszkańcy Kraśnika: Kamil Sobieszczański i Krzysztof Bosowski. Jest to już ich kolejna produkcja, tak jak i wcześniejsze, w których uczestniczył również Maciej piątek, związana jest ze strażą pożarną. W poprzednim filmie, poruszyli ważną sprawę, jaką jest zagrożenie związane z tlenkiem węgla, czyli czadem.

– Jakiś czas po premierze filmu „Uśpiona Czujność” zrodził się pomysł, aby zrealizować krótki film, w którym jeden ze strażaków opowie o początkach swojej przygody w straży pożarnej. Nagrania miały miejsce trzy tygodnie temu, a przed kamerą wystąpił mł. asp. Kamil Bryczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Przy produkcji filmu pomagał nam Krzysztof Bosowski, który jest autorem utworów muzycznych do naszego pierwszego filmu Strażacy – Prawdziwi Bohaterowie – wyjaśnia nam Kamil Sobieszczański, jeden z autorów filmu.

(fot. wideo – Kraśnickie Ratownictwo)
2017-03-16 19:26:26

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL