Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy walczyli z pożarem hali produkcyjnej. W akcji 9 zastępów straży pożarnej

W czwartek rano w Sawinie doszło do pożaru hali produkcyjnej. Z ogniem walczyło ponad 30 strażaków z PSP oraz okolicznych OSP. Akcja gaśnicza trwała około 2,5 godziny.

Do pożaru doszło w czwartek po godzinie 5 w Sawinie w powiecie chełmskim. Strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej na jednej z posesji. Na miejscu interweniowało 9 zastępów straży pożarnej z Sawina, Czułczyc, Stawu, Bukowy Wielkiej i Wólki Petryłowskiej – razem 32 ratowników.

Przed przybyciem ma miejsce strażaków właściciel odłączył dopływ energii elektrycznej w miejscu zdarzenia wraz z instalacją fotowoltaiczną. W momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożar był rozwinięty i obejmował część kompleksu budynków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu 3 prądów wody w natarciu, równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzona była ewakuacja zagrożonego mienia (pomagali przy tym pracownicy zakładu).

Akcja gaśnicza trwała około 2,5 godziny. Obecnie trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat. W pożarze nikt nie ucierpiał.

(fot. JRG2 Chełm)

2 komentarze

  1. Darmowy prąd na dachu kosztuje

Z kraju

Sport