Strażacy uratowali uwięzioną krowę w zbiorniku na gnojowicę (zdjęcia)

Wczoraj po południu strażacy z powiatu puławskiego uratowali uwięzioną krowę w zbiorniku na gnojowicę. W akcji udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

We wtorek po południu strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji na terenie miejscowości Zagrody do zbiornika na gnojowicę wpadła krowa.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Puław, Żyrzyna i Kotlin. Jak się okazało, zwierzę wpadło do zbiornika przez otwór znajdujący się na płycie gnojowej.

Działania strażaków polegały na wypompowaniu cieczy znajdującej się w zbiorniku za pomocą pompy szlamowej, w celu umożliwienia dostępu ratownikowi do zwierzęcia i założenia pasów do ewakuacji. Następnie strażacy powiększyli otwór za pomocą pił do cięcia betonu i stali oraz ewakuowali zwierzę ze zbiornika.

Po kilkudziesięciu minutach krowę udało się wydobyć na powierzchnię. Zwierzę nie odniosło obrażeń.

(fot. OSP KSRG Żyrzyn)

21 komentarzy

 1. to jest właśnie poziom rolnictwa we wschodniej PL , krowa w gnojówce albo baba w studni. Sredniowiecze i wyborcy pis

  • Poziom rolnictwa? Ten poziom przyszedł z UE i wyparł obory ze ściółką. Jak jest na Zachodzie, mogą powiedzieć pracownicy wyjazdowi, którzy muszą się borykać z uczuleniami po opryskach, zatruciami oddechowymi amoniakiem oborowym itp. Poniżając człowieka, dajesz świadectwo o sobie.

   • bławat dzbanie , odkryty właz na gnojówkę jest nie do pomyslenia na zachodzie. Co ci tu z UE przyszło do zacofanej wschodniej wsi, co ma brak ściółki do zacofania człowieku. Mieszkam po za PL na szczęście i krowy tu mają czyściej niż ty w kiblu dzbanie . Wiadomość dnia , krowa wpadła do gnoju — brawo

  • Święta prawda. ..i dzięki PiS stanęli na nogi od czasów chłopa pańszczyźnianego.

  • … co za kretyn… w sumie nie wiedziałem skąd w narodzie bierze się skretynienie… moja kochana ciotka (skąd inąd bardzo dobra kobieta) zaczęła kretynieć, ale wszystko jasne, odkąd w domu leci u niej jedynie TVN i wmawia że za PO stoją ludzie wykształceni…. cóż… za komuny nazywało się to „prawomyślność”, a po polsku zwyczajnie – brak samodzielnego myślenia.

   • fakt ten rolnik to *** , nie ma pokrywy nad zbiornikiem i sam do niego wpadnie

 2. Brawa dla chłopaków za pomoc zwierzęciu. Wcale to proste pewnie nie było wyciąć dziurę w takiej posadzce a po drugie wejść tam żeby założyć pasy, nigdy nie wiadomo jak zwierzę zareaguje w takiej sytuacji.

 3. Strażak zakładający pasy w zbiorniku jadącym gnojowicą, do odznaczenia bezpośrednio po akcji. Oczywiście, także medal dla wręczającego 😉 Dla wszystkich darmowe SPA.

 4. od razu wzięła się za jedzenie 🙂 . Brawo dla strażaków

 5. Czasem mam nie odparte wrażenie, że kroma jest bardziej udomowionym zwierzęciem od nie których ”Lublinian”.

  • Oby tylko nie zaczęła uczyć się pisania od „nie których”, „nie odpartych”, turystów.

 6. Ja to ujme tak ludzie Na wsi o.zwierzeta dbaja co nie mozna powiedziec o mieszczuchach DLA nas ludzi wsi gdy zwierzak nie wazne krowa czy kon ulwgnie wypadkowi wazne jest by wyszedl z tego bez szwanku .A czy ktorys mieszczuch wie gdy padnie krowa jaka to strata .Krowa kosztuje 5 tysi nawet wiecej I prosze zauwazyc ilosc wypadkowi Na wsi a miescie

  • Nie rozśmieszaj mnie z tym dbaniem o zwierzęta na wsi. Dbają o te gospodarskie bo to kasa a jak zachoruje lub złamie nogę to sprzedają handlarzowi i czeka zwierze w cierpieniu na rzeź. Nie widziałeś jak ‚leżaki są sprzedawane do rzeźni. O psach na metrowych łańcuchach i kotach nawet nie wspomnę , dla rolnika zwierze to towar do sprzedania i nic więcej.

 7. Chcial bym takiego cwaniaka z miasta ktory jest tylko mocny w gebie przed kompem zobaczyc u siebie w gospodarstwie gdzie amoniak.siarkowodor sa codziennoscia jestem ciekaw ile by taki madrus wytrzyma

  • Na mózg już ci padło od tego smrodu wiesniaku.
   ty jesteś stworzony do pracy w tym syfie masz to w genach a nie ludzie z miasta.

 8. Ok , źe udało się ewakuować tą krasulę, ale jest pytanie , co to za gospodarz który ma pokrywę na zbiorniku z byle czego i sam mógłby kiedyś wpaść , myślę źe od razu zrobiłby porządną pokrywę.

  • Zgadzam się, powinna być porządna pokrywa. Może kiedyś była, ale przepadła w oparach żrących gazów.

 9. Nowy gatunek krowy tj. szambokrowa.

 10. Czy był premier na miejscu i czy pomagał krowie dojść do siebie

 11. Co to jest „płyta gnojowa”?

 12. … po wyjęciu krowy należy tego ” gospodarza ” zanurzyć w tej gnojowicy !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET