Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy rywalizowali w Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej (zdjęcia)

W tym tygodniu strażacy z całego kraju walczyli o miano najlepszego w „Ogólnopolskim Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej”. Rywalizacja odbywała się m.in. w Puławach.

Od wtorku do czwartku trwała tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. Brało w niej udział ponad ponad stu strażaków, reprezentujących 14 województw oraz 1 szkołę pożarniczą. W pierwszym dniu zawodów uczestnicy rywalizowali na terenie Komendy Powiatowej w Nisku. W drugim dniu strażacy przenieśli się na obiekty w Sandomierzu i w Puławach.

Zmagania w Puławach rozpoczęły się o godzinie 15. Wzięło w nich udział 87 zawodników. Ich zadaniem było wejście na wysokość III piętra w jak najkrótszym czasie. Na sygnał startu musieli razem z drabiną przebiec 32-metrowy dystans, następnie zawieszając drabinę kolejno na I, II i III piętro wejść na wysokość 10,85 m.

W rywalizacji rozegranej na wspinalni przy Komendzie Powiatowej PSP w Puławach najlepszy okazał się Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego osiągając czas 14.45 sek. Na drugim miejscu uplasował się Tobiasz Klama z woj. śląskiego z czasem 14,52 sek. a na trzecim miejscu Przemysław Kierzenkowski z woj. warmińsko-mazurskiego, osiągając czas 14,65 sek. Najlepszych sześciu zawodników zostało wyróżnionych pucharami, okolicznościowymi dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami.

W trzecim dniu zawodów w Kozienicach odbyła się finałowa rywalizacja. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Bartłomiej Siepietowski z KM PSP Kraków, na drugim miejscu podium stanął Michał Erdmański z KM PSP Bydgoszcz a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Brzoza reprezentujący KP PSP Strzelce Opolskie.