Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy gasili pożar budynku gospodarczego

Wczoraj wieczorem strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego. Niestety ogień strawił mienie o wartości kilku tysięcy złotych.

Do pożaru doszło we wtorek po godzinie 22 w miejscowości Lipsko w powiecie zamojskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego.

Na miejscu interweniowało kilka zastępów strażaków, zespół ratownictwa medycznego i policja. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mieszkający tam 63-letni mężczyzna w tym czasie przebywał w domu usytuowanym w niedalekiej odległości od budynku gospodarczego. Kiedy zobaczył płomienie najpierw sam podjął próbę ugaszenia pożaru, jednak po kilkunastu minutach, kiedy ogień rozprzestrzeniał się zaalarmował służby ratunkowe.

Ogień strawił budynek gospodarczy, składowany tam opał oraz rower i sprzęty elektryczne. Na szczęście właściciel posesji nie odniósł żadnych obrażeń. Wartość poniesionych strat 63-latek oszacował na kwotę kilku tysięcy złotych. Wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności pożaru zajęli się mundurowi z zamojskiej komendy.

(fot. Policja Zamość)

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112