690 680 960

Straż Graniczna zatrzymała osoby, które zniszczyły zapory techniczne na granicy. „Sprawcy poniosą wszelkie konsekwencje karne”

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 13 osób, które zniszczyły zapory techniczne na granicy białorusko-polskiej. Jak przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wszyscy zatrzymani poniosą wszelkie konsekwencje karne swojego czynu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego zatrzymali grupę 13 osób, 12 obywateli Polski i jednego obywatela Holandii. Zatrzymani zniszczyli zapory techniczne na granicy polsko-białoruskiej. Trwają czynności zmierzające do postawienia tym osobom zarzutów.

– Sytuacja, do której doszło na naszej granicy, jest absolutnie niedopuszczalna. Sprawcy, którzy przerwali ogrodzenie zostali zatrzymani przez straż graniczną i poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań. Na podobne akty będziemy reagować z pełną stanowczością – poinformował Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 17:30 na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Kuźnicy w woj. podlaskim, około 15 kilometrów od Usnarza Górnego.

(fot. Straż Graniczna)

41 komentarzy

  1. qwerty ale to nie są uchodżcy uchodżca ma prawa i drogę do zalegalizowania a to jest naruszenie granic państwa

  2. jaka zapora tacy sprawcy xD to po co tą siateczkę było rozkładać jak grupka osób robi z nią co chce. DOBRA ZMIANA. w sumie taniej wyszło to ogrodzenie a resztę można było podzielić miedzy tym co się im należało XD
    PIS PO to samo DNO!!!

  3. Baby [***], chłopów w sumie też można [***] i wsadzić ich do paki na min 5 lat to odechce im się głupot.

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas