Straż graniczna zatrzymała dwóch nielegalnych migrantów oraz organizatora przerzutu przez granicę

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch nielegalnych migrantów oraz organizatora przerzutu przez granicę. Obywatel Ukrainy podejrzany o organizowanie nielegalnej migracji stanie wkrótce przed sądem.

W minioną środę patrol straży granicznej z Dołhobyczowa zatrzymał w pobliżu granicy państwowej, trzech mężczyzn. Jak ustalono, podczas prowadzonej kontroli, wszyscy legitymowani to obywatele Ukrainy.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn, dokonało wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. zielonej granicy państwa z terytorium Ukrainy do Polski. Dodatkowo nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. W trakcie prowadzonych wyjaśnień, oświadczyli funkcjonariuszom, iż przekroczyli nielegalnie granicę z zamiarem podjęcia zatrudnienia w Polsce lub Niemczech.

Kolejny zatrzymany mężczyzna, przyjechał samochodem po odbiór migrantów. Z dokumentów pobytowych kierowcy wynikało, iż przebywa on w Polsce legalnie.

W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, dotyczące organizowania wbrew przepisom przekraczania granicy państwowej. Obywatel Ukrainy podejrzany o organizowanie nielegalnej migracji, po zakończeniu wobec niego czynności procesowych został zwolniony. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono ujawnione przy mężczyźnie środki finansowe w kwocie 850 euro.

Organizowanie innym osobom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Natomiast dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową, przekazano służbom granicznym Ukrainy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

1 komentarz

 1. A ci Ukraińcy którym się udało przedostać jeżdżą przez nikogo nie niepokojeni w Lublinie na Bolcie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS