Stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Jeden z kierowców na dłużej

Biłgorajscy policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali na trzy miesiąca uprawnienia do kierowania osobom, które zdecydowały się jechać z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Jeden z kierujących jechał nietrzeźwy, wkrótce stanie on przed sądem.

W miniony piątek biłgorajscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w miejscowości Łukowa. 49-latek jechał nieco za szybko w terenie zabudowanym, a co więcej prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy. Wkrótce kierowca volkswagena stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Kolejni trzej kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy za nadmierną prędkość. Dwóch kierowców wpadło w miejscu wskazanym przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

66-letni mieszkaniec gminy Harasiuki kierujący samochodem marki Saab, został zatrzymany, gdy jechał przez miejscowość Stary Bidaczów z prędkością 106 km/h. W tej samej miejscowości zatrzymana została 26-letnia mieszkanka gminy Biszcza, która kierowała samochodem marki Toyota przekraczając dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km/h. Z kolei trzeci kierowca wpadł w miejscowości Płusy. 29-letni mieszkaniec Zamościa jechał samochodem marki Renault z prędkością 116 km/h.

Cała trójka na trzy miesiące straciła prawo jazdy, kierowcy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi.

(fot. Policja)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Widzę prezenty znalezione w chipsach na święta pozabierali 😀

 2. Kara finansowa za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h powinna być nie mniejsza niż ta za kierowanie pod wpływem alkoholu przy stężeniu niewiele większym niż: 0,5 promila.
  Nie usprawiedliwiam pijanych kierujących (i dlatego nie piszę, że nie powinni być karani), ale wydaje mi się (więc, nie podam źródła), że to pierwsze jest nie mniej niebezpieczne niż jazda po 2 piwach i kara finansowa powinna być zbliżona.

 3. przez te trzy miesiące zaoszczędzone na paliwie, będą sobie mogli w jakiś porządny abonament antyradaru zainwestować,yetiwaya albo coś

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online