Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Stop totalnej inwigilacji przed biurem PiS. „Historia wam tego nie zapomni” (foto)

Dziś, przed lubelskim biurem PiS, politycy Konfederacji wezwali posłów partii rządzącej do opamiętania się. Wskazywali, że jeżeli odbiorą Polakom prawo do prywatności, historia im tego nie zapomni.

W poniedziałek przed biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej w Lublinie zebrali się przedstawiciele lokalnych struktur Partii Konfederacja, którzy wyrazili swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy prawo o komunikacji elektronicznej. Jak wskazują politycy, jeżeli ustawa ta zostanie przyjęta, to nie tylko policja, lecz także inne służby uzyskają pełny wgląd, w czasie rzeczywistym, we wszystko, co przesyłają Polacy przez komunikatory internetowe i pocztę e-mail. Do tego dochodzi dostęp do danych lokalizacyjnych we wszystkich smartfonach. Służby wskazane w projekcie ustawy to: Biuro Nadzoru Wewnętrznego, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa, ABW, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmeria Wojskowa, CBA i Krajowa Administracja Skarbowa.

Politycy Konfederacji podkreślają, iż PiS chce mieć nieograniczony wgląd we wszystko, co wysyłamy innym przez Internet. Natomiast procedowanie ustawy określili, jako próbę totalnej inwigilacji Polaków przez partię rządząca. Jak wyjaśnia lider Konfederacji regionu lubelskiego i Wiceprezes partii Nowa Nadzieja Bartłomiej Pejo, rządzący przygotowali w Sejmie kolejną pułapkę na naszą wolność. Wskazał jednocześnie, iż procedowana ustawa liczy aż 3,5 tys. stron i waży aż 17 kg. Jeżeli zostanie zatwierdzona, służby otrzymają nieograniczony dostęp do wszystkiego, co robimy na swoim telefonie.

– W tym samym czasie policja kupuje za 6.5 mln zł izraelskie oprogramowanie, które umożliwia pełne szpiegowanie obywateli. Whatsapp, Messenger, zdjęcia, nawet te usunięte, bez żadnej kontroli będą dostępne dla polskich władz. To wszystko dzieje się w roku wyborczym, co pozwala nam obawiać się, że takie narzędzie będzie wykorzystane również do infiltracji przeciwników politycznych. Jak zawsze usłyszymy, że nowe przepisy posłużą do zwalczania przestępców. Jako Polacy nie możemy pozwolić na poświęcenie wolności w imię bezpieczeństwa. Kto w to wierzy, nie będzie miał ani wolności, ani bezpieczeństwa – mówił Bartłomiej Pejo.

Z kolei Prezes okręgu lubelskiego Partii Nowa Nadzieja Rafał Kulicki wyjaśnia, iż ustawa ta uderza w podstawy praw człowieka i podstawowych zasad cywilizacji, gdyż odbiera nam prawo do prywatności. Władza będzie miała pełny wgląd we wszystkie nasze rozmowy na Messengerze i w innych komunikatorach, a także dane lokalizacyjne urządzeń elektronicznych, czyli to gdzie obecnie jesteśmy oraz gdzie przebywaliśmy. Podkreślił jednocześnie, iż ustawa ta stawia Polskę w szeregu krajów zbliżających się do totalitaryzmu przez kompletną inwigilację wszystkich obywateli. Zaznaczył, iż ludzie, którzy proponują takie rozwiązania, w przyszłości mogą zechcieć wykorzystać te informacje do kompletnej kontroli społeczeństwa.

-Obecny projekt nowelizacji jest bardzo niebezpieczny przede wszystkim dla naszych obywateli. Proponowane przepisy łamią Konstytucję i spowodują totalną inwigilację, służby będą miały dostęp do naszych prywatnych konwersacji, zdjęć i wszystkich poufnych danych. Myślę, że nikt z nas nie chciałby aby służby w dowolnym momencie miały dostęp do naszych danych – dodał Prezes okręgu lubelskiego Młodych dla Wolności Kamil Kolasiński.

Politycy wezwali jednocześnie posłów PiS do opamiętania się wskazując, iż jeżeli odbiorą Polakom prawo do prywatności, historia im tego nie zapomni. Złożyli też pismo, w którym wyrażają swój sprzeciw w tej sprawie.

(fot. nadesłane)

62 komentarze

  1. Codziennie opluwają PiS o czym ty piszesz ?

  2. Antypolskie szuje razem z Agounia jawnie proputinowska – na pohybel wam

  3. A co to g Putina szuka u nas? Won do Putina! Tam was stworzyli i wyssłali do nas. Konfederacja to zielone ludziki Putina. jak się nie opamiętamy i nie ostrzeżemy przed nimi innych zwłaszcza młodych to ci młodzi mogą już szukać sobie miejsca na cmentarzu bo Putin im w tym pomoże.

  4. Każdy kto ma telefon komórkowy godzi się na pełną inwigilację.

  5. Każdy powód jest dobry aby nadstawić klatę i pokazać jaki ja jestem dobry i piękny. Ludzie to widzą i pamiętają stare czasy jak ci piękni byli młodsi i nie chcą do nich wracać ani nawet o nich myśleć.

  6. kto cie łysolu słucha – babcia głucha?

  7. widzę że pissoskie farmy troli już działają pewnie teraz sieją dezinformacje z komend MO

  8. Zdziwienie? Nie sądzę. Jak się wcześniej o tym mówiło zdziwienie mogło być.

  9. Ludzie co wy piszecie popatrzcie na siebie ile jadu tu sie wylewa.

Z kraju