Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stoki narciarskie szykują się do sezonu. Niebawem uruchomione zostaną pierwsze trasy zjazdowe

Miłośnicy białego szaleństwa z pewnością nie mogą się już doczekać wyjazdu na narty. Ponieważ stoków w naszym regionie nie brakuje, sprawdzamy, kiedy rozpoczną pracę. W kilku z nich trwa już pierwsze naśnieżanie tras zjazdowych.

Armatki śnieżne pracują pełną parą na stoku w Chrzanowie w powiecie janowskim. Naśnieżanie rozpoczęło się 29.11 a otwarcie ośrodka zaplanowano na czwartek 8 grudnia 2016r. Tego dnia od rana będą się odbywały odbiory wyciągów przez TDT. Po ich zakończeniu, około godziny 16 trasy mają zostać udostępnione narciarzom. – Pogoda nam sprzyja i miejmy nadzieję, że tak zostanie – wyjaśnia Piotr Rzetelski

Również stacja narciarska w Parchatce w gminie Kazimierz Dolny jest gotowa na nowy sezon, obecnie trwa oczekiwanie na mróz. – Jeśli pojawią się sprzyjające warunki zaczniemy śnieżenie tras – tłumaczy zarządca obiektu. W pełnej gotowości znajduje się także Stacja Narciarska Kazimierz Dolny. Tutaj naśnieżanie rozpocznie się już niebawem, jeżeli tylko sprawdzą się prognozy dotyczące temperatur.

Dzisiaj wieczorem uruchomiono armatki śnieżne na stoku w ośrodku narciarsko-snowboardowym w Rąblowie. Bardzo dobre warunki panują na Roztoczu. W ostatnich dniach listopada ruszyło naśnieżanie stoku w Jacni. Otwarcie ośrodka jest planowane w sobotę 10 grudnia, jednak już teraz czynny jest serwis narciarsko–snowboardowy. Wszystko po to, aby miłośnicy białego szaleństwa zdążyli przygotować swój sprzęt do zimy. Z kolei lubelski MOSiR, zarządzający stokiem na Globusie czeka na przymrozki. Gdy temperatury będą ujemne ruszy naśnieżanie. Nie ma jeszcze nawet wstępnej daty uruchomienia stoku.

(fot. ON Jacnia)
2016-12-04 18:27:31

6 komentarzy

  1. O Globusie zapomnijcie. Kasa poszła na rowery. Żuki zimy nie lubią.

  2. globus znowu będzie czekał tak długo aż skończy się zima, ale ratrak pożyczony już gotowy

  3. niestety potwierdzam, globus jest. i na tym jego rola się konczy . no może się pomylą i na 2 tygodnie ferii .może

  4. TDT? a nie UDT?

  5. Czy p. Żuk nie ma w rodzinie miłośnika białego szaleństwa? Niech zatrudni kolejnego generała od nart to i Globus może zacznie funkcjonować. Rodzinie się nie odmawia to i kasa na naśnieżanie się znajdzie, Czekanie na przymrozki to jakaś kpina z mieszkańców. Chyba, że czekanie na zimę stulecia i obfite opady śniegu. Za co oni biorą nie małe pieniądze z kieszeni podatników? Chyba czas najwyższy POgonić tych darmozjadów. Panie Wojewodo, CZEKAMY